skip to Main Content
+90 212 969 54 61 info@aishwabeauty.com

Sıkça Sorulan Sorular:

Bize en çok sorulan ve kısaca yanıtlarını bulabileceğiniz bilgiler.

Üniversitelerin Güzellik Hizmetleri bölümünden ve ya ilgili meslek Liselerin den mezun uzmanlar ile MEB ‘in kurslarına giderek zorunluluk şartlarında belirtilmiş ders saatlerini eksiksiz tamamlayıp sınavlarını vermiş olarak sertifika almaya hak kazanmış kişilerce Uzman ve uzman yardımcılarınca Epilasyon uygulaması yapılmasına dikkat edilmelidir. Bu dikkat hizmet alanların cilt hasarı almamaları ve hatalı uygulamalar sonucunda ortaya çıkacak kalıcı izler oluşmamasını sağlayacaktır. Yani Epilasyon uygulamasını yapacak uzmanın uygulama yapabilme yeterliliği çok önemlidir.

Sağlıklı bir bayanda 8 seansta sonuç alınır+ Erkeklerde ise 8 seans artı 8 kontrol seansıyla sonuç alınır.”

Yüz cildi daha ince olduğu ve sinir duyarlılığı daha hassas olduğu için düşük frekansta epilasyon yapılır. Düşük frekans yapıldığı etkisiz olduğu anlamına gelmez. Çünkü yüzdeki hassasiyet diğer bölgelere göre daha fazladır tüylerde buna orantılıdır.

Evet olur. Çok önemli bir bölge olduğu için yalnızca konusunda uzman personellerce yapılması şartıyla yapılmalıdır. Çünkü yapılacak bir hatanın telafisi çok güç olacaktır.

Epilasyon en kesin çözümdür. Pahalı gibi görünse de hayat boyu yapacağınız ağda uygulamasından çok daha ucuzdur aslında. Bu sonuca ağda seans aralıkları ve ay ve yıllarla orantılayarak hesaplamanız size bunu kanıtlayacaktır.

ütüleme lazer diye bir lazer türü yoktur. Ütüleme bir epilasyon uygulama tekniğidir. Cilt üzerinde seri bir şekilde cihazın lazer atış başlığı hareket ettirilerek yapılan uygulamaya ütüleme lazer ya da lazer ütüleme tekniği denilir.

Günümüz teknolojisi ile üretilmiş son sistem lazerlerin hepsi çok etkilidir. Kullanan kişinin uzmanlığı ve dikkatine bağlı olarak sonuçlar arasında seans farklılıkları olur. Şayet uzun süre pek çok seans yapıldığı halde sonuç alınmamışsa ya uzman işinin ehli ve uzmanı değildir. Ya da lazer başlığının süresi dolmuş ve başlık işlevini yerine getiremeyecek kadar süresini aşmış ve etkisizleşmiştir.

Bayanlar için Tüm Kol+ Koltuk Altı + Tüm Bacak ve Genital bölge olarak hesaplanır. Erkekler için Sırt+ Omuz+ Ense+ Boyun+ Göğüs+ Karın+ Tüm Kol+ Koltuk Altı+ Tüm Bacak + Sakal Üstü + Bölgeleri baz alınarak hesaplanır.

Teknoloji her yıl daha da ileri gitmektedir. Her geçen yıl kendini yenileyen yeni özelliklerle karşımıza çıkan kozmetik cihaz teknolojileri pek çok kıl türü ve renk tonuna etki yapabilen aşamalara ulaşıyorlar. Günümüzde en açık ton tüylerin pigmentlerini görebilen teknolojiler mevcuttur. Bütün bu teknolojik ilerlemelere rağmen malesef henüz beyaz tüylere etki edebilen bir lazer teknolojisi mevcut değildir. Şefaf tüyler lazer ışınımı tarafından görülemez çünkü onlarda pigment yoktur. Mevcut lazer teknolojisi Renk odaklıdır. Renk yoksa göremezler.

Cilt Vücut nemlendiricileriyle nemlendirilmelidir.

Bayanlarda da erkeklerde de olur. Sadece erkeklerde testislerde lazer gelmemeli, buna özellikle dikkat edilmelidir.

Uygulama yapılan bölgelerde bir daha eskisi gibi kıllanma olmaz.

Uzmanı diplomalı ve ya sertifikalı olmalı. Ticaret odası ve dengi odalar üye olup olmadığı sorulmalı. İşletme sahibinin meslekten olmasına önemsenmeli çünkü bir hevesle işletme açanlar kısa sürede bıkıp işletmeyi kapatabiliyorlar. Dolayısı ile danışanlar üyeler hizmet satın alanlar maduriyet yaşıyorlar. Bu nedenle işletmenin güvenirliğine dair historisine dikkat edilmeli. son olarak ta mekan temiz olmalı.

Lazerle sakala şekil vermek mümkündür. Bunun dışında sakal üstü yanak tüyleride lazerle yok edilebilir.

Seans + 8 de kontrol seansı yapılmak suretiyle istenmeyen tüylerden tamamen kurtulunabilir.

Tüyler kirli sakal kıvamında olmalıdır. Bayanlar üç gün önceden erkeler ise bir gün önceden almalıdır.

Back To Top