skip to Main Content
+90 212 969 54 61 info@aishwabeauty.com
Zayıflama Yöntemleri : Obezite Ve Soğuk Lipoliz

Zayıflama Yöntemleri : Obezite ve Soğuk Lipoliz

Zayıflama yöntemi Soğuk lipoliz

Soğuk lipoliz ile zayıflama yöntemleri konusuna girmeden once obezite hakkında kısa bir bilgi vermek istiyoruz. Obezite yaşadığımız çağın vebası gibi hemen hemen her ülkede devletin mücadele etmek için ciddi bütçeler ayırdığı bir sorun. Peki neden eski çağlarda obez yoktu fakat günümüzde var? Bunu hiç düşündünüz mü?verme
Öncelikle vücut yağı erkeklerde ağırlığın %15-18’ini , kadınlarda ise %20-25’ini oluşturur. Erkeklerde bu oran %25’i , kadınlarda ise %35’i geçerse şişmanlık oluşur. Bu sağlıklı olmadığınız anlamına gelir ve bir çok hastalığı domino taşı gibi başlatır. Siz bir hastalıkla uğraşırken başka bir tane gelir ve gelir ve gelir. Sizi tüketir.

 

 

Soğuk lipoliz etkisi

Zayıflama yöntemleri konusunu netleştirelim; aşırı kilo ile obezite aynı şey değildir aslında. Aşırı kilo; boyuna ve yaşına göre standarttan daha kilolu olanları belirtir, obezite ise aşırı vücut yağını belirtir. Aşırı kilolu bireylerde vücut yağı depoları fazla olabilir ama kas kitlesi fazla olan çok aktif insanlar,vücut yağları düşük olmasına rağmen boylarına göre standarttan biraz daha ağır olabilir. Bu durumda insan aşırı kilolu olabilir ama aşırı yağlı olmayabilir. Bunun ayırt edilmesi ise uzmanlar tarafından bir takım analizler yardımıyla olur.

Zayıflama Yöntemleri ve Soğuk Lipoliz Uygulaması

Merkezimizde kullandığımız soğuk lipoliz cihazı sadece yağlı cilt dokusunu çekebiliyor ve ancak yağ kitlesi yeterliyse çalışabiliyor. Her “kiloluyum” diye gelene “soğuk lipoliz” işlemi uygulayamıyoruz.Uygulamada yağan zenginleşmiş olan hipodermis , lipoliz cihazının vakumlu başlığı ile başlık içine emiliyor ve orada -5 ile -25 derece arasında soğutma işlemi yaparak yağ hücrelerinin zarlarını donduruyor, donmuş olan hücre zarları vücut ısısı normale dönünce çözünüyor ve iki hafta içinde yağ molekülleri iyice açığa çıkıp yaklaşık bir buçuk iki ay içinde de tamamen vücuttan atılıyor.

 

Soğuk lipoliz ne yapar şeması

Oh attım kurtuldum deyip eskisi gibi sağlıksız beslenmeye devam edersen büyümeye elverişli olmayan yağ hücreleri büyümeye başlar ve senin bu kilolarla ilgili kısır döngün seni hayattan bezdirir. Sağlıklı beslenme şekli ömür boyu uygulamamız gereken bir beslenme alışkanlığı olmalıdır.

Gelin beslenme alışkanlıklarımıza ve yaşam şeklimize bir bakalım:

Ben Türk insanının beslenme ve yaşam şeklini ele alacağım ve neler değişti de bizler değiştik, hep birlikte göreceksiniz.

 

 

Soğuk lipoliz etkisi şaşırtıcıdır

Eski yüzyıllardan beri çok güzel bir mutfak kültürümüz var, bir aşçı kızı olarak babam sayesinde türk mutfak kültürünün bir çok lezzetiyle tanıştım.

Baktığımızda; doğal gıdalardan elde edilen çorbalar, zeytin yağlı yemekler, tere yağlı yemekler, Türk mutfağının bütün zenginliğini buraya yazmaya kalksam liste uzar gider. Fast food kültürü hangi ülkede yayıldıysa o ülkede obezite görüldü. Yani o ekmek, ekmeklikten çıkmış, içine saç keratini eklenmiş( pamuk gibi şişkin olsun diye), içine mono sodyum glutamat eklenmiş( beyin yediğiniz iğrenç şeyin lezzetli olduğunu sansın diye) ve bir çok bilemediğimiz katkı maddelerinin eklendiği gıdalar, paket ürünler sizin gen yapınıza aykırı beslenme şekline maruz kalmanızı sağlıyor. Eskiden insanlar çoğu yere yürüyerek giderken şimdi otobüs durakaları evinin önünde değil diye belediyeye talepte bulunuyor. Eskiden beden iş gücü ile çalışılıyordu şimdi masa başında saatlerce oturuluyor ve hareket yok denecek kadar az.

 

Ve elbette sağlıklı beslenmek sağlık içindir

Kilo vermek aslında zor değil

Yediklerimize dikkat edersek, eski stil olan aile yemeğine dönersek, paketlenmiş olan tüm gıdaları terk edersek, genetiği değiştirilmiş olan yiyecekleri yemez de doğal üretilmiş olan gıdalarla beslenirsek, harcadığımız enerji kadar besin tüketirsek yada tükettiğimiz besinleri harcayacak aktiviteler yaparsak kilolarınızı yavaş ve kaliteli bir şekilde verebilirsiniz. Eğer kitleleşmiş yağlarınız varsa ve biraz motivasyon da istiyorsanız size tavsiyem uzmanlardan yardım alın ve sağlıklı yaşam koçları ile birlikte zayıflama programlarına katılın. En etkili zayıflama programı ise benim tavsiyem soğuk lipoliz , elektrostimilasyon(pasif jimnastik) ve lenf drenaj. Biri sizin kitleleşmiş yağlarınızı parçalar, biri zayıflamış olan kaslarınızı güçlendirir ve çoğaltır, biri sizin bozulmuş olan lenf sisteminizi düzene sokarak yakılan ve harcanan yağların ve de toksinlerin dolaşım sistemiyle rahatça atılmasını sağlar.

 

İdeal fizik zor değil

Sakın diyet yapıyorum diye vücudunuzu aç bırakmayın. Sağlıklı nasıl beslenebilirim diye soranlar oluyor benim size tavsiyem Dr. Canan Karatay ve Dr. Ümit aktaş’ın beslenmeyle ilgili çok güzel kitapları var, bunlarda yararlanabilirsiniz. Aç kalmadan, vücut bağışıklık sistemini öldürmeden sağlıklı bir şekilde zayıflamanın yolu sağlıklı ve doğal gıdalarla kararında beslenmekten geçer.

 

 

 

Sporu hayatınıza getirin

Spor sağlık için çok önemli

Zayıflama yöntemleri arasına sporu yerleştirmeye zamanınız yoksa, hayatınızdaki her aktiviteyi spora dönüştürebilirsiniz. mesela; yürüyen merdivenlerden yürüyerek çıkın, birinci katlar için asansör kullanmayın, 200-300 m mesafeler için arabaya binmeyin, telefonla konuşurken evin içinde turlayın, unutmayın ne kadar hareket ederseniz o kadar enerji harcarsınız. Egzersiz çok önemli bir faktördür. Ben sizi soğuk lipoliz veya elektro terapiyle veya benzer başka bir uygulamayla zayıflatabilirim evet bu konuda iddialıyım fakat, siz hareket etmezseniz aynı duruma tekrar tekrar gelirsiniz.Biz uzmanlar para kazanmayı seviyoruz evet ama ben sizi zayıflattıktan sonra bir daha kilo alarak bana gelmenizi değil başka güzel bakımlar için bana gelmenizi istiyorum. Herşey sizin elinizde.

 

 

Fırsatları değerlendirin

Benim bir matematik öğretmenim vardı bana “öğretmen %20 verir kızım %80 öğrenciye kalır, çalışmazsan o %20 seni kurtarmaz” derdi. Bende size onun söylediğini söylüyorum ben size %20’yi veriyorum hayatınızın %80’i size kalmış. Bünyeyi yormadan format atıp, her on bin bakımını da yaptırıp, hayatın tadını çıkartmanızı öneriyorum.

Daha güncel bilgiler için https://www.instagram.com/aishwabeauty/ adresinden bizi takip edebilirsiniz

 

 

 

İnstagram da biz https://www.instagram.com/aishwabeauty/ bizi takip edebilirsiniz

Sitemizde yapılan bu açıklamaların ticari ve ya reklamsal bir amacı yoktur. Genel anlamda sıkça karşılaştığımız sorular ve yaşanılan tecrübelerin paylaşılmasıdır. Kurum olarak hizmetlerimizi görmek isterseniz hizmetlerimiz sekmesine bakarak değerlendirebilirsiniz. Burada yayınlananlar sadece bilgilendirme amacı gütmektedir. Bu anlamda konularla ilgili yapılmış araştırmalar, hocalarımızın yazmış olduğu değerli makaleleri kaynak olarak değerlendirilerek tamamen bilgilendirme amacıyla site içeriklerimiz de kullandık. Bu anlamda amacımız sadece ve sadece ziyaretçilerimizi bilgilendirmektir.
Sizler için ayrıca sıkça sorulan sorulan bölümümüzü hizmete açtık.  Bu bölümde bize hizmetlerimiz hakkında en sık sorulan soruları ve yanıtları hizmetlerimizden inceleyebilirsiniz.

sıkça sorulan sorular

İçerikte verilen bilgilerle ilgili yalnış anlaşılma ve algılarla ilgili hiç bir sorumluluk tarafımızca kabul edilmeyecektir.  İçerikte geçen bilgileri ayrıca farklı kaynaklardan araştırıp  bilgi edinebilirsiniz.

 

 

Back To Top