skip to Main Content
+90 212 969 54 61 info@aishwabeauty.com
Soğuk Uygulama Bölgesel Zayıflama

Soğuk uygulama Bölgesel Zayıflama

Soğuk uygulama İşlemi İle Sağlıklı Zayıflayın

Soğuk uygulama işlemini detaylarına girmden önce size cildimizi kısaca tanıtalım.En alt derimiz olan hipodermiste bulunan yağ hücreleri doğduğumuzda nasıl ise biz ölene kadar aynı sayıda kalır. Yani çoğalmaz. Çoğalmaya meyili olmayan bir hücredir fakat büyür, üstelik kendisinin yirmi katı kadar büyüyebilir.

Vücudumuzdaki bütün yağ hücreleri büyüme eğiliminde değildir, tabi kantarın topuzunu kaçırmazsak.Kaçırdık diyelim işte o zaman imdadımıza sağlıklı bir zayıflama yöntemi olan soğuk uygulama yetişiyor.

Aslında vücut yağları iç organlarımızı korumak için yaratılmıştır ve bazı yağ hücreleri ise yaşam fonksiyonlarımızı (vücut aç kaldığında) korumak adına enerji depolama görevi görür. Bir nevi Benzin istasyonları gibi düşünün hazır yakıtınız bittiğinde gidip aldığınız bir istasyon.Ama sizler harcamadığınız halde yakıt almaya devam ediyorsanız yada aldığınız günlük yakıtların hepsini harcamadığınız halde aynı miktar her gün alıyorsanız, bu bir yerde taşacaktır.

Soğuk Lipoliz

Ve artık sizin istasyonlar şişmeye başlayacaktır.Kendisinin yirmi katı büyüklüğüne gelen bir yağ hücresi artık daha fazla dışarı büyüyemez hale geldiğinde ise depolayacağı enerjileri sıkıştırmaya başlayacak ve yağ kitleleri haline dönüşecektir.Bundan sonra ise sizler günlerce aç kaldığınız takdirde ancak o kitleler çözülebilir ya da dışardan yardım almanız gerekir.

Nasıl çalışır bu soğuk uygulama?

Antifriz özellikli özel bir jel yedirilmiş pedleri cildinize yerleştiriyoruz. Vakumlu başlığı da onun üzerine yerleştirip vakum düğmesine basıyoruz. Cildimizin Hipodermis dediğimiz yağ tabakasını içine doğru çeker, sadece yağ hücrelerinin hücre zarlarını kristalize eder. -5 ile -25 derece arasında soğutarak hücre zarlarını dondurur. İşlem sırasında üşüme hissetmezsiniz sadece karıncalanma hissi oluşur. İşlem bittikten sonra elinizi o bölgeye sürdüğünüzde difrizden çıkmış bir et parçasına elliyormuşsunuz gibi hissedersiniz ama soğukluk hissetmezsiniz.

Vücut ısısı normale döndüğünde kristalize olmuş hücre zarı çözünür yani hücreyi birbirine bağlayan bağlar kopar ve dolayısıyla hücre içi sıvı açığa çıkar.Ortalama işlem 1 saat sürmektedir. Kişiye tek seans ile en fazla 3 seans uygulanabilir. İşlem sırasında ağrı ve acı hissedilmez, kişi kitap bile okuyabilir fakat Soğuk Lipoliz işlemi sonrası kişide minimal derecede ağrı ve rahatsızlık hissedebilir.

Soğuk Lipoliz

Soğuk lipoliz işleminin etkileri, sonuçları

Soğutulan bölgede soğuk uygulama işlemi sonrası hafif kızarıklık, uyuşma, morarma, ağrı ve kramplar görülebilir. Biz merkezimizde morarma olmaması için özel aroma yağlarıyla beş dakikalık bir masaj uygulayıp masaj yağlarının cilt alt dokusuna rahatça ulaşabilmesi için streç film ile sarıyoruz. Bu işlem de yağların vücuttan atılması için gekeren enerji yakımını başlatıyor( kan dolaşımını arttırıyoruz ve kanın hücum ettiği bölgelerde yağ yakımı hızlı olur)

Soğuk uygulama işleminin etkilerini hemen göremezsiniz. İşlem üzerinden en az 2 hafta geçtikten sonra görürsünüz. İki hafta içinde işlem yapılan bölge oldukça yumuşak bir hale gelir ( tıpkı bir balonun içine su koyduğunuzda nasıl hareket ederse öyle hareket eder) .En belirgin sonuçları ise iki ay içerisinde görürsünüz. 3 ay sonunda ise tedavinin en fazla ulaşabileceği sonuçlar ortaya çıkar. Fakat ölü yağ hücrelerinin vücuttan atılması 4-6 ay sürecektir.

Bir seans ile bir bölgedeki yağların yaklaşık %20-40’lık bir kısmı azalmış olacaktır. Atılma işlemi sırasında böbreklerinizin tahrip olmaması için günde üç litre kadar su tüketmeniz gerekmektedir. Vücudunuzdan attığınız hemen hemen herşey böbrekler tarafından süzüldüğü için su içmeye özen göstermelisiniz aksi takdirde ileride böbrek yetmezliğine zemin hazırlarsınız.

Soğuk uygulama sadece deri altındaki yağı boşaltmanızı sağlar, yağın yıllar yılı yer işkal ettiği derideki sarkmayı gidermek için herhangi bir egzersiz yapmazsanız verdiğiniz kilo giyinikken sizi mutlu eder ama sahillerde bikini ile pek te mutlu olamazsınız. Biz merkezimizde soğuk uygulama uygulamasını pasif jimnastik cihazı ile kombinleyerek yapıyoruz. Hem yağlarınızı boşaltıp hemde boşalan deri ve gevşemiş olan kaslarınızı sıkılaştırıyoruz.

Soğuk Lipoliz

Bayan erkek tüm kişilere uygulanabilir. Yağ fazlalığı olan tüm bölgelere ( basen, göbek, yan kısımlar, bacaklar, gıdı, sırt,kollar gibi ) uygulanır.

Ağrısız, acısız tek seansta sonuç alınabilen bir yöntemdir. Vücudunuzda gözle görülür yağ yakımı sağlanır. Spor ve diyet ile çok uzun zaman erimeyen yağların hızlı şekilde erimesini sağlar. Hızlı etkili ve zahmetsiz bir yöntemle yağ yakımı sağlanır. Yanlızca yağ yakımını sağlar, deriye herhangi bir zarar vermez.Uzman deneyimli kişilerce uygulanır.

Soğuk uygulama işlemi sonrası kişi normal hayatına dönebilir.

Soğuk uygulama işlemi kişide kalıcı etki bırakabilir. Fakat işlem sonrası yine metabolizma düzenlenmesi ve yağ tekrar depolanmaması için gıda intolerasn testi ile desteklenebilir. Diyetisyen tavsiyesi alınarak yeniden bölgesel yağ oluşması engellenebilir. Ya da siz hayat boyu sağlıklı yaşam felsefesi edinip vücudunuza zararlı olabilecek gıdalardan ve içeceklerden uzak durarak , elde ettiğiniz görünümüzü korurken sağlığınızı da koruyabilirsiniz.

İşlem yapılan bölge, uygulanan sıcaklıktaki ani düşüşe bağlı olarak aynı zamanda da sıkılaşmaktadır ( burda sıkılaşma derken orta deri olan dermiste kolojen ve elastin artışı kastedilmiştir. Kasların sıkılaşması sadece kas hücrelerinin düzenli çalıştırılmasıyla olur) ve en önemlisi, kozmetik tedavide daha önce hiç görülmemiş, sadece cerrahi müdahale ile elde edilebilen çok uzun süre etkili sonuçlar elde edilebilmektedir.

Uygulama sonunda aynı gün içerisinde kişi günlük aktivitelerini yapabilir. Soğuk uygulama sayesinde yağlar vücuttan birkaç ay içerisinde doğal bir süreçle atıldığı için deride hiçbir deformasyon oluşmaz. FDA onaylıdır ve zararsızdır. Soğuk uygulama bir kilo verme yöntemi değil, incelme yöntemidir. Sadece belli bir bölgeden yakılan yağlar sayesinde incelme gerçekleşir.

Soğuk uygulama Kimlere Uygulanmaz ?

  • Hamileler,
  • Kanser hastalıkları ile ilgili tedavi görenler,
  • Böbrek ve Karaciğer ile ilgili tedavi görenler,
  • Soğuğa karşı hassasiyeti olanlar, dayanıksız olanlar
  • 18 Yaş altındaki kişiler,
  • 60 Yaş ve üzeri kişiler,
  • Kalp Hastalığı olan kişiler . Yoğun varis problemi olan kişilerde vakumlu bir işlem olduğu için yapılması uygun değildir.Güçlü vakum deforme olmuş olan damarları patlatabilir.

İnstagram da biz https://www.instagram.com/aishwabeauty/ bizi takip edebilirsiniz

Sitemizde yapılan bu açıklamaların ticari ve ya reklamsal bir amacı yoktur. Genel anlamda sıkça karşılaştığımız sorular ve yaşanılan tecrübelerin paylaşılmasıdır. Kurum olarak hizmetlerimizi görmek isterseniz hizmetlerimiz sekmesine bakarak değerlendirebilirsiniz. Burada yayınlananlar sadece bilgilendirme amacı gütmektedir. Bu anlamda konularla ilgili yapılmış araştırmalar, hocalarımızın yazmış olduğu değerli makaleleri kaynak olarak değerlendirilerek tamamen bilgilendirme amacıyla site içeriklerimiz de kullandık. Bu anlamda amacımız sadece ve sadece ziyaretçilerimizi bilgilendirmektir.
Sizler için ayrıca sıkça sorulan sorulan bölümümüzü hizmete açtık.  Bu bölümde bize hizmetlerimiz hakkında en sık sorulan soruları ve yanıtları hizmetlerimizden inceleyebilirsiniz.

sıkça sorulan sorular

İçerikte verilen bilgilerle ilgili yalnış anlaşılma ve algılarla ilgili hiç bir sorumluluk tarafımızca kabul edilmeyecektir.  İçerikte geçen bilgileri ayrıca farklı kaynaklardan araştırıp  bilgi edinebilirsiniz.

 

Back To Top