skip to Main Content
+90 212 969 54 61 info@aishwabeauty.com
Pasif Jimnastik Ile Bölgesel Yağlarınızdan Kurtulun

Pasif Jimnastik ile Bölgesel Yağlarınızdan Kurtulun

Pasif Jimnastik – Elektro Terapi

Pasif Jimnastik ile Bölgesel Yağlarınızdan ve Selülitlerinizden Kurtulun. Güzel, şekilli bir vücut bir çok kişinin hayali ama hayaller oturduğunuz yerden gerçekleşmez. Çaba ister, emek ister ve zaman ister. Fazla zamanınız yoksa, ağır egzersiz programları size uymuyorsa , spor salonları boş zamanlarınızda bile uğramadığınız yerlerse eğer, bölgesel kilolar ve sarkmış bir vücut zaman içerisinde sizi ele geçirir. Günümüz teknolojisi sizi bu dertten kurtaracak birçok cihaz ve olanak sunar. Bunlardan en eskisi ve tescillenmiş sonuçlarıyla en güvenilir olanı aslında hiçte pahalı olmayan pasif jimnastik olarak bilinen Elektrostimilasyon cihazlarıdır.

Pasif Jimnastik Cihazı Nasıl Çalışır?

Bizim vücut bakımında ( şekillendirmede) kullandığımız elektrostimüle cihazları, son yıllarda uygulama amacına göre hazırlanmış olan paket programlarla akım özellikleri ayarlı olarak üretilmiştir. Bu da bize cihazda güvenli bir kullanım sunar.
Cihaz nasıl çalışır ve etkilerini vücudunuz nasıl yaşar size bunu anlatmak istiyorum:

Vücuda bağlanan, tens dediğimiz -anyon ve +katyon uçlardan verilen akımlarla yapay olarak depolarizasyonu ( + ve – kutuplaşmanın bozulması) sağlanan kas veya sinir hücresi , kısa bir süre dinlendirildikten sonra akımın tekrar verilmesiyle yeniden başlangıçtaki kutuplaşmış haline döner.

Aslında bu olay; insan vücudunun günlük normal çalışması sırasında hücreler arası madde ve enerji alışverişi yapmak üzere sürekli tekrarlanır. Pasif Jimnastik te kullanılan elektrik akımı ise normal metabolizma tarafından zaten yapılmakta olan hücreler arası bu alışverişi daha da hızlandırır.

Ne Tür Akımlar Kullanılır?

İki farklı akım çeşidi kullanılır genelde; galvanik akım ve alternatif akım

Galvanik Akımın Etkileri

Galvanik akım neler yapar, etkileri nelerdir, vücutta neleri değiştirir bir bakalım;
Vücut öz sıvılarında bulunan iyonlar, hücre duvarlarının gerginliğinin artması ve (+) , (-) kutuplaşmanın düzenlenmesi sayesinde hücre zarından daha rahat geçebilir. Bunun sonucunda vücudun yaşamsal önem taşıyan elekrolit dengesi düzenlenir, metabolizma daha sağlıklı çalışır hale gelir.

İyonlar, çıktıkları bu yolculukta güzergahları üzerinde damarların üzerine gelen sinirlere rastladıklarında damar genişlemesi oluşur.Böylece hücrelere kan takviyesi artar ve hücre içine daha fazla besin takviyesi girebilir.Ve sonuç olarak ödemlerin emilimi kolaylaşır, damar tansiyonunda küçük bir düşme oluşur ve nabız normale döner. Kan dolaşımının artması ile vücudumuzun koruyucuları olan ve enfeksiyonlara karşı savaşan akyuvarların dolaşımı kolaylaşır ve yoğunlaşır. Bütün bunlar da vücudumuzun bağışıklık sistemini arttırdığı için sağlığımızı da olumlu yönde etkiler.

İdrara çıkma önemlidir

Şiş bacaklar veya selülit gibi bazı vakalarda fazla suyun atılması için temel şarttır.İdrara çıkma azlığı sıvıların vücutta tutulması ile ilgilidir. Boşaltım sisteminin düzgün çalışması şarttır. Metabolik alışverişler, lenf ve kan dolaşımının artması ile doku faaliyetlerinin dengelenmesi sonucunda vücudun pH’ı dengelenir. Stimilasyon sisteminin yarattığı bu kasılma, kas boyunu etkilemediği için incelme bakımlarında çok etkilidir. Ayrıca izometrik kasılmalar sonucunda önemli miktarda enerji tüketildiği için uygulanan bir zayıflama programı bu açıdan da desteklenmiş olur.

Pasif Jimnastik Paketlerimiz

Pasif Jimnastik uygulamasını, merkezimizde bulunan bir diğer uygulama olan soğuk lipoliz uygulaması ile kombine ettiğimiz seans paketleri sonucunda mükemmel sonuç alıyoruz. Eğer danışmakta olduğunuz bir diyetisyeniniz yoksa ve diyetisyen programına da ihtiyaç duyuyorsanız pakete diyetisyen danışma hizmetini de ekliyoruz. Kontrol altında olan sağlıklı bir beslenme programı + soğuk lipoliz + pasif jimlastik + lenf drenaj‘dan oluşan ideal bir paket program sayesinde istenilen sonuca ulaşmak hiç de hayal değildir.

Sonuç Olarak

Pasif Jimnastik uygulaması sonucunda selülitli dokularda azalma, şiş bacaklardaki ağrılarda rahatlama, dokularda yenilenme ,vücut hacminde azalma, cilt yaşlanmasında yavaşlama , obazitenin azalmasına yardımcı etkisi kaçınılmazdır. Stresten kaynaklanan metabolizma problemlerinde azalma elde edilir.

 

Alternatif akımın etkileri

Kan damarlarına gelen sinirleri harekete geçirir.Böylece solunum dengesine ve dolaşım sistemine müdehale etmeden damarların üzerinde masaj etkisi yapar. Derin dolaşım artar, bunun soncunda da ödem ve durgun sıvılar atılır. Kas sistemi üzerine izotonik etki sağlar. Bu etkiyle kas hem kasılır hem de kalınlaşır.Sonuçta kaslar güçlendirilir ve gerginliklerinde (tonüs) artış olur.Toplar damar ve lenfatik sistem üzerinde pompa etkisi sayesinde hücreler arasında bulunan sıvıların hareketini ve atıkların atılmasını hızlandırılır.Dokular üzerinde toparlayıcı etkisi vardır.

Dokuların arasında yerleşmiş olan yağların harekete geçmesi ile kilo ve hacimde azaltıcı etkisi vardır.

Beslenme ile kombinasyon Önemli

Bu etki dengeli bir beslenme programı ile desteklenmesi gerekmektedir. Bunun için de merkezimizde uzman diyetisyen tarafından profesyonel destek verilmektedir. Eğer kişiler diyet programına uyamıyorsa, bazı gıdalara karşı zaafları olup fazla miktarlarda istem dışı tüketme eğilimindeyse NLP yöntemi ile uzman psikolog tarafından uygulaması yapılmaktadır. Zayıflama paketleri kişinin ihtiyacına göre belirlenip ona göre fiyatlandırma yapılır.

Bütün bunların sonucunda ; vücut silüetinde incelme, Vücutta deri altı dokularda gevşeme olan bölgelerde toparlanma, streste , kasılmalarda, ağrılarda ve uykusuzlukta azalma, lenf ve kan dolaşımında artma , vücut hacminde azalma ,tutulmuş sıvıların miktarında azalma görülür.

Bu cihazın kullanım amacı ikiye ayrılıyor.

1-Tıpta Kullanım Alanları;
Kas gücünü arttırma-koruma
Motor kontrol için kasın harekete geçirilmesi-eğitilmesi
Ağrı kontrolü
Kan dolaşımının artırılması-desteklenmesi
Ödemin azaltılması

2-Elektrostimilasyon, kozmetik bakım uygulamalarında ise;
Kan dolaşımının arttırılması, desteklenmesi
Zayıflama diyetiyle hızlandırılan lipolizin desteklenmesi
Ödemin azaltılması
Vücut sıkılaştırma ve şekillendirme
Kas dokusu üzerinde tonus( kasın bir uyarıya cevap olarak kasılarak gösterdiği direnç) ve güç arttırıcı sonuçlar almak için kullanıyoruz.

 

Genel İsmi Pasif Jimnastik

Pasif jimnastik deyimi, yapılan uygulamanın anlaşılmasını kolaylaştırmak için halk arasında kullanılan bir deyimdir. Gerçekte bu uygulama bölgesel şekil bozukluklarının ve azla yağ dokularının elektrostimilasyon yöntemi ile giderilmesi esasına dayanır.
Uygulamada ilk altı seansta 2.5cm incelme görülür. Kişinin kilosu ve bölgesel yağlanma oranına göre 6 seans ile 36 seans arasında değişen bir aralığı vardır.

İncelmeyi gerçekten istemiş olmanız gerekir, eğer siz isterseniz zayıf ve mükemmel görünen bir vücut hayal değildir. Unutmayın ki hiç bir hayal emek harcamadan gerçekleşemez.

GELİN ! VÜCUDUNUZUN İHTİYACINA GÖRE , SİZE GÖRE BİR PROGRAM BELİRLEYELİM.

Seans Paketlerinin Belirlenmesi

Vücudumuzdaki yağ dokusu, biriktiği yerlerde uygun bir yöntemle azaltılırken kas dokusunun pasif biçimde çalıştırılarak bölgenin incelmesini sağlayan bir yöntemdir. Bu teknik, vücuda yerleştirilen elektrotlarla doğru akım kullanılarak uygulanır.
Elektrostimülasyon, ısıtma-kasma-dinlendirme esasına göre çalışmaktadır. Tek başına bir zayıflama yöntemi değildir. Beden-Kitle İndeksi 30’un altında olanlara ya da uygun bir programla zayıflamakta olan kişilere önerilir. Yöntem, aktif spor gibi efor gerektirmediği için ağır egzersiz yapması yasaklananlarda zayıflama döneminde egzersiz ihtiyacını karşılar.

Vücut ihtiyacına göre diyet listesinin belirlenmesi

Uygulanan sağlıklı diyetle yağ hücrelerinde birikmiş olan yağ azaltılır. Hacmi küçülen bu yağ hücreleri pasif jimnastikle yapılan kas hareketlerinin de etkisiyle normal boyutlarına döner. Bölgedeki farklı kas grupları belli bir program doğrultusunda çalıştırılır. Bu çalışmayla amaçlanan enerji harcatmak değil, kas gerginliğini arttırmaktır. Bölgesel zayıflamada, kilo verirken oluşan sarkmaları önlemek, vücudu toparlamak ve cm olarak inceltmek amacıyla kullanılmalıdır. Yöntem, inceltme etkisiyle birlikte kan akımını düzenleyerek cildin kalitesini artırır ve selülitin azalmasında etkili olur.

Her seansta artırılan akımla haftada 2-3 kez olmak üzere 15 – 20 seans önerilmektedir. Sonrasında özellikle lenf drenajı ve vakum uygulaması etkiyi en üst düzeye çıkararak en iyi sonucun elde edilmesini sağlar.

Daha güncel bilgiler için https://www.instagram.com/aishwabeauty/ adresinden bizi takip edebilirsiniz

 

 

İnstagram da biz https://www.instagram.com/aishwabeauty/ bizi takip edebilirsiniz

Sitemizde yapılan bu açıklamaların ticari ve ya reklamsal bir amacı yoktur. Genel anlamda sıkça karşılaştığımız sorular ve yaşanılan tecrübelerin paylaşılmasıdır. Kurum olarak hizmetlerimizi görmek isterseniz hizmetlerimiz sekmesine bakarak değerlendirebilirsiniz. Burada yayınlananlar sadece bilgilendirme amacı gütmektedir. Bu anlamda konularla ilgili yapılmış araştırmalar, hocalarımızın yazmış olduğu değerli makaleleri kaynak olarak değerlendirilerek tamamen bilgilendirme amacıyla site içeriklerimiz de kullandık. Bu anlamda amacımız sadece ve sadece ziyaretçilerimizi bilgilendirmektir.
Sizler için ayrıca sıkça sorulan sorulan bölümümüzü hizmete açtık.  Bu bölümde bize hizmetlerimiz hakkında en sık sorulan soruları ve yanıtları hizmetlerimizden inceleyebilirsiniz.

sıkça sorulan sorular

İçerikte verilen bilgilerle ilgili yalnış anlaşılma ve algılarla ilgili hiç bir sorumluluk tarafımızca kabul edilmeyecektir.  İçerikte geçen bilgileri ayrıca farklı kaynaklardan araştırıp  bilgi edinebilirsiniz.
Back To Top