skip to Main Content
+90 212 969 54 61 info@aishwabeauty.com
Fazla Kilolarınızdan Kurtulup Fit Bir Vücuda Sahip Olun.

Fazla kilolarınızdan kurtulup fit bir vücuda sahip olun.

Aishwa Beauty - Güzellik Merkezi - Zayıflamazayıflama programları

Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından sağlık; “fiziksel, mental ve ruhsal olarak tam bir iyilik hali” olarak tanımlanıyor. Sağlığın korunması ve geliştirilmesinde sağlıklı beslenmenin önemi ise sayısız araştırma ile kanıtlandı.
Sağlığın sürdürülmesi ve yaşam kalitesinin arttırılması için sağlıklı beslenmeyi bir yaşam tarzı haline getirmek gerekir.İnsan sağlığını etkileyen birçok faktör vardır. Bunlar; genetik ve çevresel faktörler olarak sınıflandırılır. Genetik faktörler; aileden gelen faktörlerken, çevresel faktörlerse yaşadığımız çevre koşulları ve yaşam tarzımızdır. Çevresel faktörler içerisinde sağlığımızı etkileyen en önemli etmen ise beslenme tarzımızdır. Beslenme tarzımız; performansımızı, iyilik halini, psikolojimizi ve vücut ağırlığımızı etkilemekle kalmaz, aynı zamanda genetik olarak risk taşıdığımız bazı kronik hastalıklara yakalanma riskimizi de azaltır veya arttırır. Doğru beslenerek; kronik hastalıklar nedeniyle oluşabilecek erken ölüm riskini de en aza indirmiş oluruz.

Sağlıklı beslenme, hayatın her anında sürdürülmesi gereken bir eylemdir. Yemek yemek, sadece karın doyurmak değildir. Fizyolojik, psikolojik ve sosyal bir olgudur. Hayatın tatlarından uzak kalmadan, mutlu ve sağlıklı bir şekilde her istediğimiz besinden tüketerek yaşamamız ancak sağlıklı beslenme ilkelerini çok iyi bilmekle sağlanabilir.

Aishwa Beauty - Güzellik Merkezi - ZayıflamaHer bireyin günlük enerji ve besin öğesi ihtiyacı birbirinden farklıdır. Sağlıklı beslenme ilkeleri yaş grubu aynı olan bireyler için benzer olsa da, kişinin beslenme programının kendine özel olması gereklidir. Çünkü yaş, cinsiyet, vücut ağırlığı, vücut yapısı, hastalık durumu, kan bulguları, ekonomik durumu, yaşadığı ortam ve çalıştığı çevre, ulaşabileceği besin türleri ve beslenme alışkanlıkları gibi birçok etmen kişinin beslenme durumunu etkiler ve bütün bu faktörler göz önünde bulundurularak kişisel beslenme programı oluşturulmalıdır.

Her yaş grubu, her fizyolojik durum ve en önemlisi her birey için “KİŞİYE ÖZGÜ” bir beslenme programı olduğu unutulmamalıdır. Her birey nasıl tek ve kendine özel ise, beslenme programları ve diyetlerde ÖZEL olmalıdır.

 

Yaşamın her döneminde sağlığın korunması ve sürdürülmesini sağlamak için, bireyler sağlıklı beslenme ilkelerini ve kendilerine özel beslenme programlarının özelliklerini bilmelidir. Sağlıklı beslenmeyi öğrenmek ve yaşam tarzı haline getirmek, ancak bir diyetisyen / beslenme ve diyet uzmanı ile birebir görüşmeler ile sağlanabilir.

Diyet programına ek desteklerden pasif jimnastik önerilir:

Pasif jimnastik ne işe yarar.

Bölgesel zayıflama yöntemleri ve tekniklerinden Pasif Jimnastik uygulaması:

Pasif jimnastik adı sizi yanıltmasın. Sizlere bugün herhangi bir zayıflama hareketleri veya kilo verdiren vücut egzersizleri vermeyeceğim. Pasif Jimnastik aslında bir zayıflama aletinin ismi. Kasların düşük voltajlı elektrik akımları ile uyarılması neticesinde kaslara ekstradan kalori harcatma amacı ile tasarlanan bu alet, aslında saç çıkarma, vücut şekillendirme gibi yöntemler için uzun zamandır kullanılan bir teknikti. Ancak bunu zayıflama amacı için kullanmak daha birkaç yıllık bir geçmişe sahiptir.

Bu teknik ile uygulanan pasif jimnastik kürleri sadece bölgesel zayıflama ve incelme için değil, aynı zamanda selülit tedavisi için de kullanılabilinen son model bir zayıflama tekniğidir.

Genelde cihazlarda 16 ile 24 adet elektrot ucu, zayıflaması arzu edilen bölgelere takılmakta ve elektrik şokları ufak ufak verilmektedir. Çok sayıda elektrod imkanı olduğu için vücudun birden fazla bölgesinde eş zamanlı zayıflama sağlanabilmektedir.

Pasif Jimnastik aleti bir bilgisayara bağlı olup modeline göre 6 ile 9 arası farklı program seçeneği ile zayıflama sağlayabilmektedir. Diğer bir ifade ile Pasif jimnastik aleti 9 farklı işlev ile değişik bölgelere elektro şok uygulayabilmektedir.

1. Standart
2. Tonlama
3. Hızlı
4. Lenfatik drenaj
5. Rahatlatma
6. Karın kasları ve göbek eritme
7. Kalça, Popo ve basen eritme
8. Ameliyatsız yüz germe
9. Göğüs dikleştirme

Aishwa Beauty - Güzellik Merkezi - Zayıflama

 

Pasif jimnastik nedir – pasif jimnastik nasıl uygulanır.

Seansları ortalama 40 dakika sürmekte olup hasta pasif jimnastik kürüne alınmadan evvel bir takım testlerden geçirilmektedir. Kişinin vücut yağlarının dağılımı ve yoğunluğunun tespiti sonrasında hangi pasif jimnastik programının uygulanacağı uzman tarafından kararlaştırılmaktadır. Pasif jimnastik tedavisinin etkilerinin ve faydalarının ortaya çıkması genelde 3. veya 4 kürden itibaren olmaktadır. 24 kür ile tamamlanan pasif jimnastik tedavisi, 12. kürden itibaren müthiş bir zayıflama etkisi göstermektedir. 25. kür e gelindiğinde ortalama olarak bir liposakşın ameliyatı yapmış kadar bölgesel zayıflama ve yağ eritme başarısını göstermiş oluyorsunuz.
Pasif jimnastik kürleri süresince kas hücrelerinin gelişimini sağlamak ve kas dokusunu büyültmek için Alfa- hidroksi asitleri ve L- Karnitin bakımından zengin yiyeceklerle beslenmek tavsiye edilmektedir. ( Guarana ekstresi, kafeinli içecekler, meyve suları (limon, ananas, greyfurt gibi.) tüketilmesi bu açıdan faydalı olacaktır. pasif jimnastik hareketleri denilen kas geliştirici egzersizler de Seans öncesinde fayda sağlayan basit egzersizlerdir.

Pasif jimnastiğin faydaları yararları ve bölgesel zayıflama üzerindeki etkileri:

Diyet dediğimiz geçmişi binlerce yıla dayanan doğal beslenme doğru beslenme teknikleriyle desteklendiğinde alınacak sonuçlar hızlı ve çok başarılı olacaktır. Elde edilen zayıflama ile birlikte sıkı ve ideal bir vücuda kavuşmakta beraberinde gelen bir hediye olacaktır.

Geçmişte yalnızca diyet gibi yöntemler uygulandığı dönemlere göre pasif jimlastik yanlız başına uygulansada bölgesel zayıflama sağlaması ve verilen kiloların alınmaması gibi avantajları bulunan pasif Jimnastik yöntemi, ideal vücuda sizi kavuşturacak muhteşem bir zayıflama tekniğidir.

Özellikle göğüs, yüz, kalça, göbek, karın, basen, popo, simit incelmesi ve zayıflaması, pasif jimlastik ile nokta atışı gerçekleşebilmektedir.

Diyete ek olarak Lenf Drenaj cihazı önerilir:

Lenf drenaj uygulamasının faydaları;

  • Lenfatik dolaşımı hızlandırır
  • Kan dolaşımı hızlanır
  • Selülite neden olan dokular arası birikmiş yağları lenf sistemine katılarak vücuttan atılır. Bu şekilde selülit azalır.
  • Kavitasyon gibi yağ yakım uygulamalarından sonra parçalanan yağların vücuttan uzaklaştırılmasına yardımcı olur.
  • Hücreler daha çok Oksijen gider. Cilt canlanır.
  • Vücutta birikmiş istenmeyen maddelerin vücuttan uzaklaştırılması hızlanır. Detok etkisi sağlar.
  • Masaj etkisi ile vücut rahatlar.

Vücuda bir elbise gibi giyilerek kolayca ve keyifli bir rahatlamanın getirdiği dakikaların tadını Lenf Drenaj masajıyla sizde çıkararak kilolarınızdan daha hızlı kurtulabilirsiniz.

Bu sistem nasıl çalışır, ne yapar:

Aishwa Beauty - Güzellik Merkezi - ZayıflamaLenf Drenaj Nedir?

Vücuda basınç masajı yapabilen cihazlarla, vücuttaki lenfatik ve venöz dolaşımın hızlandırılması yöntemidir. Bu yöntemle damarlar arasında biriken sıvının drene edilmesine ortam yaratılır. Çeşitli hastalıklar sebebiyle vücutta oluşan ödemin atılmasında, selülit tedavisinde, bölgesel zayıflamada ve vücut sıkılaştırmada kullanılmaktadır.

Lenf drenaj cihazı ile gerçekleştirilen yöntem, ayak parmak uçlarından başlayarak bel bölgesine ve hatta boyuna kadar uygulanan yoğun bir masaj
tekniğine dayalıdır. Bu masaj sayesinde lenf dolaşımı hızlanmaktadır.

Selülit ile ilgili önce sonra durumu..!

Lenf sisteminin en önemli özelliği vücuttaki ödem ve toksinlerin atılmasını ve dolaşım sisteminin düzenlenmesini sağlamaktadır. Gün boyu ayakta
kalan kişilerde veya sürekli masa başında oturarak iş yapanlarda, çeşitli nedenlerle dolaşım bozuklukları oluşur. Bu bozukluk hem kan dolaşımını
hem de lenf dolaşımını etkiler. Lenf dolaşımının bozulması sonucu başta selülit olmak üzere pek çok hastalık meydana gelmektedir. Bu tedavide,
lenfatik akım yönünde, farklı güçlerde basınçlar uygulanarak lenf dolaşımın hızlanması sağlanır.

Sonuç elde edeceğiniz kalıcı ve kesin çözüm!

İnstagram da biz https://www.instagram.com/aishwabeauty/ bizi takip edebilirsiniz

Sitemizde yapılan bu açıklamaların ticari ve ya reklamsal bir amacı yoktur. Genel anlamda sıkça karşılaştığımız sorular ve yaşanılan tecrübelerin paylaşılmasıdır. Kurum olarak hizmetlerimizi görmek isterseniz hizmetlerimiz sekmesine bakarak değerlendirebilirsiniz. Burada yayınlananlar sadece bilgilendirme amacı gütmektedir. Bu anlamda konularla ilgili yapılmış araştırmalar, hocalarımızın yazmış olduğu değerli makaleleri kaynak olarak değerlendirilerek tamamen bilgilendirme amacıyla site içeriklerimiz de kullandık. Bu anlamda amacımız sadece ve sadece ziyaretçilerimizi bilgilendirmektir.
Sizler için ayrıca sıkça sorulan sorulan bölümümüzü hizmete açtık.  Bu bölümde bize hizmetlerimiz hakkında en sık sorulan soruları ve yanıtları hizmetlerimizden inceleyebilirsiniz.

sıkça sorulan sorular

İçerikte verilen bilgilerle ilgili yalnış anlaşılma ve algılarla ilgili hiç bir sorumluluk tarafımızca kabul edilmeyecektir.  İçerikte geçen bilgileri ayrıca farklı kaynaklardan araştırıp  bilgi edinebilirsiniz.

 

Back To Top