skip to Main Content
+90 212 969 54 61 info@aishwabeauty.com
Klasik Masaj Ve Masaj Teknikleri

Klasik Masaj ve Masaj Teknikleri

Masaj tüm vücut

Klasik Masaj; Tanıyalım Klasik masaj’da masajın beş ana tekniğinin, bütün vücuda belirli bir düzen ve sıralama içerisinde uygulandığını görürsünüz. Özellikle sırt ve omuz bölgesine yoğunlaşılarak yapılır. Çeşitli aroma terapi yağlarının eşliğinde, cildin ölü dokusundan arındırılması ile başlayan klasik masaj uygulamasında vücuda aşırı baskı uygulamadan rahatlatmaya odaklanılır. Farklı masaj yöntemleri, belli sıralamalar içerisinde uygulanarak, kas spazmlarının ve ödemin dağıtılmasına odaklanılır.

Tıbbi masaj uygulamalarına esin kaynağı olan klasik masaj Çin kültüründe üç bin yılı aşan bir tarihe sahiptir.

Klasik Masaj Nasıl Yapılır?

Tüm masaj türlerinde olduğu gibi sıcak bir duşla cilt ölü dokulardan arındırılır. Kişi masaj yatağına yüz üstü uzanır. Klasik  Masaja başlamadan önce seçeceği kokulu aromatik yağ sırt bölgesine efloraj dediğimiz sıvazlama yöntemi ile sürülür ve masaj başlar. Profesyonelliğin farkı ise bu noktadan itibaren anlaşılır. Masaj teknikleri konusunda en önemli unsur uygulamayı yapacak profesyonelin teknik el becerileridir. Doğru sıralama, doğru basınç ve doğru açılar yakalanarak kaslarınızın rahatlaması sağlanır. Doğru sıralamanın sırrı ise yumuşak ve sert uygulamalar arasındaki geçişlerle, kan dolaşımını en verimli şekilde tetiklemektir.

Aishwa Beauty - Güzellik Merkezi - www.aishwabeauty.com

Selülit masajı

Klasik Masajın Faydaları Nelerdir?

Diğer masaj uygulamalarının aksine, klasik masaj yağsız olarak da uygulanabilir. Tansiyon ve kan dolaşımının düzenlenmesi üzerinde özel bir etkiye sahip olan klasik masaj, Geleneksel Türk Masajı olarak da bilinmekte ve uygulanmaktadır. Özellikle masa başı işlerde çalışanlar ve sporcular tarafından büyük ilgi gören bu masaj tekniği günün yorgunluğunu gidererek kişiyi daha dinç hissettirmektedir.

klasik masaj; Masaj yalnızca fiziksel olarak değil, zihinsel olarak da bir rahatlama sağlar. Bu nedenle bir çok kişi, çağımızın hastalığı olarak bilinen stres için ideal bir çözüm yöntemi olarak masaj uygulamalarını tercih etmektedir. Kan dolaşımının düzenlenmesi ise ilerleyen yaşlarda görülebilecek kalp ve damar rahatsızlıklarına karşı iyi bir önlemdir. klasik masaj; Özellikle soğuk kış aylarında ve mevsim geçişi dönemlerinde görülebilen soğuk algınlığı gibi rahatsızlıklara karşı adeta bir aşı niteliğindeki masaj uygulamaları, vücutta kan dolaşımının ve sinir sisteminin tetiklenmesi sayesinde, görünmez bir kalkan oluşturarak vücut direncini yükseltmektedir.

Masaj türleri nelerdir.

masaj türleri, derin doku masajı, yüz masajı, el masajı bacak ve selülit masajı, sırt masajı, gibi pek çok masaj türü ve tekniği vardır.

Aishwa Beauty - Güzellik Merkezi - Yüz derin doku masajı

derin doku masajjı

Klasik Masaj Yağı İçeriğinde Neler Bulunur?

klasik masaj;Masaj yağları konusunda masörlerin en çok tercih sunabileceği seçenek, klasik masajdır. Kişinin talebine göre hiçbir masaj yağı kullanılmadan da yapılan bu masaj türünde, önemli olan cilt üzerinde temel hareketlerin yapılabilmesi ve kas dokularına değişen oranlarda basınç uygulanarak rahatlamanın sağlanmasıdır. Genellikle rahatlatıcı klasik masaj kokuları nedeniyle tropik çiçeklerin ve özel meyve aromalarının tercih edildiği klasik masaj uygulamaları, spor masajı olarak da tanınmaktadır. Thai ve Bali masajı uygulamalarından oldukça farklı olsa da, İsveç masajı ve Spor masajı ile hemen hemen aynı içeriğe sahiptir. İçeriği aynı olsa da, farklı isimler ile bilinmesinin sebebi, rahatlatıcı etkisinin herkes tarafından “klasik masaj” kabul görmesi ve herkesin farklı amaçlar ile bu masaj uygulamasını tercih etmesidir. klasik masaj Sporcular için gelişim sürecinin olmazsa olmaz bir parçası olan masaj, antrenmanlar esnasında zorlanan kaslarda oluşan spazmların dağıtılması ve kan dolaşımının düzene sokulması görevini klasik masaj üstlenmektedir. Bunların yanı sıra ortaya çıkan psikolojik rahatlama etkisi ise sporcu performansının arttırılmasında rol oynar. masaj uygulamaları, vücutta kan dolaşımının ve sinir sisteminin tetiklenmesi sayesinde, görünmez bir kalkan oluşturarak vücut direncini yükseltmektedir.

Daha güncel bilgiler için https://www.instagram.com/aishwabeauty/ adresinden bizi takip edebilirsiniz

 

İnstagram da biz https://www.instagram.com/aishwabeauty/ bizi takip edebilirsiniz

Sitemizde yapılan bu açıklamaların ticari ve ya reklamsal bir amacı yoktur. Genel anlamda sıkça karşılaştığımız sorular ve yaşanılan tecrübelerin paylaşılmasıdır. Kurum olarak hizmetlerimizi görmek isterseniz hizmetlerimiz sekmesine bakarak değerlendirebilirsiniz. Burada yayınlananlar sadece bilgilendirme amacı gütmektedir. Bu anlamda konularla ilgili yapılmış araştırmalar, hocalarımızın yazmış olduğu değerli makaleleri kaynak olarak değerlendirilerek tamamen bilgilendirme amacıyla site içeriklerimiz de kullandık. Bu anlamda amacımız sadece ve sadece ziyaretçilerimizi bilgilendirmektir.
Sizler için ayrıca sıkça sorulan sorulan bölümümüzü hizmete açtık.  Bu bölümde bize hizmetlerimiz hakkında en sık sorulan soruları ve yanıtları hizmetlerimizden inceleyebilirsiniz.

sıkça sorulan sorular

İçerikte verilen bilgilerle ilgili yalnış anlaşılma ve algılarla ilgili hiç bir sorumluluk tarafımızca kabul edilmeyecektir.  İçerikte geçen bilgileri ayrıca farklı kaynaklardan araştırıp  bilgi edinebilirsiniz.
Back To Top