skip to Main Content
+90 212 969 54 61 info@aishwabeauty.com
Profesyonel Makyaj Nedir? Makyaj Sanatı Ve Sanatçısı

Profesyonel Makyaj Nedir? Makyaj Sanatı ve Sanatçısı

Profesyonel Makyaj

Merkezimizde profesyonel makyaj: Günlük makyaj, gece makyajı, gelin makyajı, artistik makyaj olarak yapılmaktadır.

Misafirlerimle (üyelerimle) yaptığım görüşmelerin çoğunda karşılaştığım sorular “porselen makyaj nedir” porselen makyaj yapıyor musunuz? ” Aslına bakarsanız biz Şİşlideki merkezimizde bir teknikle bu uygulamayı yapıyor olsakta, bu makyajı birçok makyöz ve makyör arkadaşım kendilerince yorumluyorlar.

Porselen makyajın tarihi

Gerçek porselen Makyaj 18. – 19.yy da rokoko sanat akımıyla Fransız asilzadelerin halktan kendilerini farklı göstermek için yaptığı taş bebeği andıran görüntüdür.

Porselen makyajın diğer makyajlardan farkı

Porselen Makyajda diğer makyajlardan farklı olarak daha yoğun kapatıcılık söz konusudur. Kapatıcılığın yoğun olması makyajın doğallıktan çıkmasına sebep olur. Genelde bu makyajı yüzünde cilt rahatsızlıkları , sivilce, sivilce izleri, derin yara izleri yada ciltte renk bozukluğu olanlar yaptırmalıdır.

Porselen makyajın bir diğer özelliği akma sıkıntısının yaşanmamasıdır. Bunun sebebide kullanılan özel sabitleyici spreylerdir. Benim bu konuda en başarılı bulduğum ve kullandığım Kryolan Fixing  Spray.

Şu aklınıza gelebilir : bu spreyler sadece porselen makyajda mı kullanılıyor?

Tabi ki hayır. Akma, bozulma, terleme sıkıntısı yaşamamanız için o ağır kapatıcı ürünleri kullanmak zorunda değilsiniz. Yapılan makyajda profesyonel ve waterproof ürünler kullanıldığı sürece Fixing sprey kullanıp akma, terleme, bozulma sıkıntılarının önüne geçmiş olursunuz.

Özel günlerinizde yukarıda verdiğim bilgilerle makyajınızı yapacak kişiyi sorguladığınız taktirde alacağınız doğru cevaplarla emin ellerde olup olmadığınızı anlarsınız.

Profesyonel makyaj

Profesyonel makyaj profesyonel ellerde yapılır. Günümüzde , Milli Eğitim Bakanlığı sertifikası veren bir çok özel ve resmi kursların yanı sıra üniversitelerin ilgili bölümleri de mevcuttur. Fakat  benim kanaatim sadece kursları veya üniversitelerin ligili bölümlerini bitirmek yeterli değildir. Yıllarını bu mesleğe adamış usta makyöz veya makyörlerin yanında uzun yıllar eğitim alınması gerekir ve işte o zaman ben o kişiye profesyonel makyöz veya makyör diyebilirim.

Peki bu alanda var olmak isteyen ne yapmalı

Profesyonel makyaj alanında çalışmak isteyen adayların bol bol makyaj seyretmeleri gerekir. Ama kesinlikle YouTube kanallarındaki acemi boyacılar izlenilmemeli, mutlaka meslekte isim yapmış ustalar takip edilmelidir. Ayrıca profesyonel makyaj mesleğine gönül veren bir adayın çok iyi bir resim yapma yeteneğinin olması gerekir, resim alanında da kendisini geliştirme mecburiyeti vardır. Resim yapmayı bilmeyen asla ben profesyonel makyaj uzmanı oldum demesin. Şunu belirtmek isterim ki İNSAN YÜZÜ CANLI BİR TUALDİR.

Mineral makyaj

Aslında 30 yılı aşkın süredir var olsa da, Amerika’da son 10 yıldır gördüğü ilgi sayesinde bütün dünyada popüleritesi giderek artan Mineral Makyaj, doğada var olan minerallerin karışımından elde edilen bir makyaj türüdür.

Mineral Makyajın sırrı içinde olanlar değil olmayanlar…

Mica, Çinko oksit, ve Titanium Dioksit gibi mineraller aslında çok uzun yıllardır fondöten başta olmak üzere birçok makyaj ürününün içinde bulunuyor  olsa da, dermatolojistler: parfüm, binder, paraben sentetik boya, talk, mineral yağ ve koruyucular gibi tahriş eden maddeler içermediği için, mineral makyaj ürünlerinin cilde daha dost ve daha saf olduğunda hemfikirler. Yani aslında mineral makyajın sırrı içinde olanlar değil olmayanlar..

Mineral Makyajın Faydaları Nelerdir?

-Gözenekleri tıkamaz ve dolayısıyla siyah nokta oluşumuna yol açmaz. Ayrıca mineral yağ içermediği için akneye yol açmaz ve yağlı ciltler tarafından da rahatlıkla kullanılabilir.

-İçeriğinde hassas ciltleri azdıracak maddeler barındırmaz .

-Doğal görünümü korurken mükemmel kamufle eder ve kapatır.

-Birçok mineral kozmetik  ürünü kimyasal olmayan Fiziksel Güneş Koruması içerir.

-Işığı emen ve çizgileri daha derin gösteren normal  makyaj ürünlerinin  aksine, mineraller ışığı geri yansıttığı için mineral makyaj kırışıklıkları daha az belli eder, daha genç görünmenizi sağlar .

-Kuvvetli doğal kapatıcılık özelliği sayesinde arzulanan sonuçları almak için ürünü kat kat sürmenize gerek olmadığı için normal makyaj ürünlerinden daha az miktarda kullanılır ve daha uzun süre dayanır.

Profesyonel makyaj veya günlük makyaj ; dermatologların tavsiyesi mineral makyaj ürünleri

Bütün bu faydalarından dolayı dermatolojistler çok hassas cildi olan ya da akne veya rosacea gibi cilt problemine sahip olan hastalarına mineral makyaj ürünlerini tavsiye ediyorlar. Mineral makyaj ürünleri problemli ciltleri tahriş etmeden ve lekelemeden ciltteki kusurları kapatıyor. Bu yüzden de Hollywood’un ünlü isimlerinden; Julia Roberts ve Madonna gibi ünlüler bile artik mineral makyaj ürünleri kullanmaktalar.

Siz de cildinizin tipine göre kendinize en uygun gördüğünüz mineral makyaj markası ürünleriyle hem cildinizi hem de güzelliğinizi koruyun…

Daha güncel bilgiler için https://www.instagram.com/aishwabeauty/ adresinden bizi takip edebilirsiniz

 

 

İnstagram da biz https://www.instagram.com/aishwabeauty/ bizi takip edebilirsiniz

Sitemizde yapılan bu açıklamaların ticari ve ya reklamsal bir amacı yoktur. Genel anlamda sıkça karşılaştığımız sorular ve yaşanılan tecrübelerin paylaşılmasıdır. Kurum olarak hizmetlerimizi görmek isterseniz hizmetlerimiz sekmesine bakarak değerlendirebilirsiniz. Burada yayınlananlar sadece bilgilendirme amacı gütmektedir. Bu anlamda konularla ilgili yapılmış araştırmalar, hocalarımızın yazmış olduğu değerli makaleleri kaynak olarak değerlendirilerek tamamen bilgilendirme amacıyla site içeriklerimiz de kullandık. Bu anlamda amacımız sadece ve sadece ziyaretçilerimizi bilgilendirmektir.
Sizler için ayrıca sıkça sorulan sorulan bölümümüzü hizmete açtık.  Bu bölümde bize hizmetlerimiz hakkında en sık sorulan soruları ve yanıtları hizmetlerimizden inceleyebilirsiniz.

sıkça sorulan sorular

İçerikte verilen bilgilerle ilgili yalnış anlaşılma ve algılarla ilgili hiç bir sorumluluk tarafımızca kabul edilmeyecektir.  İçerikte geçen bilgileri ayrıca farklı kaynaklardan araştırıp  bilgi edinebilirsiniz.
Back To Top