skip to Main Content
+90 212 969 54 61 info@aishwabeauty.com
Kalıcı Makyaj-Kıl Tekniği & Microblading

Kalıcı Makyaj-Kıl Tekniği & Microblading

Kalıcı makyaj Kıl Tekniği (Microblading)

Kalıcı makyaj aslında çok yeni bir uygulama değil, binlerce yıldır kadınlar tarafından kullanışmıştır.

Kişiye özel iğneler ve yurt dışından gelen kaliteli boyalar ile eğitici uzman tarafından yapılan, eye liner, dudak renklendirme, kaş kontür veya microblading (kıl tekniği) işlemidir.

 

 

Kalıcı MakyajKalıcı Makyaj Uygulaması ile Günün Her Saati Güzellik

Her yaşta, Her saatte güzel olmak, sabahlara güzel uyanmanın adıdır kalıcı makyaj. Bir çok değişik sebepten ötürü kaşlarımızı kaybedebiliriz, ya da kaş yapımız bizi çok üzgün gösteren bir şekle sahiptir, çok ince olabilir, çok sarı olabilir, çatık kaş dediğimiz ve yüz ifadesini sert ve kişiyi kızgın gösteren bir kaşa sahip de olabiliriz ama bu bizim kaderimiz değil artık. Kıl tekniği ile uygulanan kaş dövmesi kadar doğal görünür ki kimse gerçek kıldan ayırt edemez.

 

 

Sadece Kaş Bölgesine Mi Uygulanır?

Hayır: kaş, kirpik ve dudak bölgelerine oldukça sık uygulanır fakat bunların dışında da pek çok bölgeye de uygulanabilen bir yöntem.

ilk uygulandığı yıllarda sadece kaşlara uygulama yapılıyordu. Günümüzde kaş, kirpik dibi, dudak etrafı ve içi (kalıcı ruj), kalıcı fondötenle gibi makyaj dövmeleri de çeşitlenmeye başladı.

Kalıcı MakyajKalıcı Makyaj

Uygulama, sürekli olarak makyajlı görünmek isteyenlerin en sık başvurduğu yöntemlerden biridir.

Kalıcı fondöten

Cildinizde kırmızı kılcal damarlarınız yüzeye gereğinden fazla yakınsa kalıcı fondöten dövme ile cildi tek renk yapabilirsiniz. üstelik sadece melanin pigmentini değiştirdiği ve gözenekleri kapatacak bir madde olmadığı için cilt bakımınızı da güvenle yapabilirsiniz. İstediğiniz kremi üzerine uygulamanıza asla engel değil çünkü melanosit hücrelerinin melaninini ( cilde renk veren hücre) değiştiriyoruz. Tıpkı saç boyası gibi düşünün sadece rengi değişiyor saç hala canlı , bakıma açık ve sağlıklı.

Kalıcı MakyajKalıcı Makyaj

Kaşlar için kıl tekniği ve doğallık

Bir çok kaş problemine karşı geliştirilmiş bir uygulamadır. İlk olarak ten rengi ve saç rengine uygun olan pigment belirlenir. Bu şekilde en doğal görüntü sağlanır. Kişilerin bir çoğunun kaşları simetrik değildir.Bu sebeple altın oran ölçü cetveli kullanılır. Kişinin isteğine ve yüzünün şekline göre hatlar belirlenir. Uygun olan pigment uygulama iğnesi veya kalemi olarak adlandırılan cihaza alındıktan sonra işlem başlar. Kaşların çıkış önünden başlanarak son uzama noktasına kadar düzgün bir biçimde uygulanır Her bir kıl tek tek ve kişinin kıllarının çıkış yönlerine dikkat edilerek çizilir. Kaş bitimine dek bu uygulama devam eder. Her iki kaş da birbirine eşit olduğunda, işlem iki hafta sonra yapılacak olan son uygulamaya kadar bitmiş sayılır. İki hafta sonra bu uygulamanın yeniden tekrar edilmesinin sebebi hem renk tonunun uyup uymadığını kontrol etmek, hem de olası bir renk açılması varsa rengin üstünden yeniden giderek kalıcılığını sabitlemektir.

Peki bu dövme ne kadar kalıcıdır.

Kalıcı kaş makyajı da tıpkı diğer kalıcı makyajlar gibi sonsuza dek kalmaz. Yapılan uygulamanın kalitesine göre üç, altı veya dokuz ay sonra yavaş yavaş silinmeye veya rengi açılmaya başlar. Uygulamanın düzgün olması ve kalıcı olması için kabuklanma esnasında kabukların soyulmaması ve iyileşmenin sorunsuz gerçekleşmesi için, makyaj yapan güzellik salonu tarafından bir balm verilir ve bu balm 2 hafta kadar kaşlara ince bir şekilde uygulanır.

Kalıcı Makyaj

kalıcı makyaj

Dudak İçin Kalıcı Makyaj

Dudaklara yapılan uygulama; kaş ve eyeliner makyajından farklı olarak daha fazla renk seçeneğine sahiptir. Dudağın doğal tonlarına yaklaşılmak istense de isteğe göre senenin trend olan ruj renklerine uygun olarak da gül kurusundan mora kadar pek çok farklı renk seçeneği uygulanabilir. Genellikle tercih edilen renkler ise gülkurusu, pembe alt tonlu nude renkler ve kırmızı. Dudak çizgisinden başlanarak dudak iç kısımlarına kadar devam eden bu makyaj uygulaması aynı zamanda dudağa dolgunluk da kazandırmaktadır.

 

Eyelenir İçin Kalıcı Makyaj

Tıpkı kaş makyajı gibi kalıcı eyelenir uygulaması da yapılır. Kalıcı makyaj uygulamalarında eyeliner makyajı çok daha dikkat ve özen isteyen bir işlemdir. Tam kirpik dibinden istenilen incelikte ve uzunlukta eyeliner uygulaması yapılır. Kalıcı eyeliner makyajında istediğiniz her renk uygulanabilmektedir. Genellikle siyah renk tercih edilse de kahverengi ve lacivert eyelenir da tercih edilen diğer renkler arasındadır. Kalıcı eyelenir makyajı, makyaja yeni başlayan ve eyeliner sürmekte zorluk çeken kişiler için de oldukça pratiktir.

Kalıcı Makyaj Nasıl Yapılır?

Uygulama için özel olarak tasarlanmış, bir el matkabı büyüklüğündeki basit bir alet ve iğne ucu ile, cilt altına zerk edilecek boya alınarak, deri altına uygulanır.

Kalıcı Makyaj

İşlem Ağrılı Mıdır?

Çoğunlukla hafif acılı ya da hiç acısız bir işlemdir ancak ağrı eşiği düşük kişiler için uygulamadan önce uygulama bölgesine uyuşturucu özellik gösteren bu işlemler için özel yaptırılan ve muadillerinden daha iyi uyuşturan bir krem kullanılmaktadır.

Kalıcı Makyajı Kim Yapabilir?

Kalıcı makyaj uygulamaları, uygun ortamlarda- tercihen steril güzellik salonları v.b. – ve yetkin kişiler tarafından yapılmadılır. Sertifikalı kalıcı makyaj kurslarından gereken belgelere sahip kişiler tarafından yapılması gerektiği gibi, uygulayacak kişinin estetik ve güzellik anlayışı, simetri algısı ve el becerisi de oldukça önem taşımaktadır. Kısacası uygulama yapacak uzmanın geçmiş deneyimlerine bakmalısınız. özellikle yapılan uygulamaları kendisinin yaptığına dair uygulama esnasındaki görseller size referans olacağı gibi uygulama yaptıran tanıdığınızın referansını da dikkate almalısınız.

 

Kalıcı Makyajdan Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler:

Kalıcı makyajın başarısı, yapacak kişinin becerilerine bağlı olduğu kadar, uygulama sonrası gereken bakımın düzenli ve doğru şekilde yapılmasıyla da doğru orantılıdır. Örneğin en sık yapılan kalıcı makyaj uygulaması olan kaş kontürü uygulamasından hemen sonra, bir takım yara kremleri ve nemlendirici özellikli kremlerle, makyaj uygulaması yapılan bölgeye sürülmeli. Sürekli olarak, ortalama 4-5 gün boyunca bölgeyi nemli tutmalısınız.

Kabuklanma olan bölgelerdeki kabukları soymamalı, kendiliğinden, doğal süreç halinde kabukların düşmesine müsaade etmelisiniz

Kalıcı Makyaj Fiyatları ve Zararları

Kalıcı makyaj uygulaması elbette ki uzun süre dayandığı ve uygulaması çok zor olduğu için diğer makyaj çeşitlerinden pahalıdır. Fakat her pahalı olan uygulama merkezi yani güzellik salonu bu işi sağlığınızı önemseyerek yapmayabilir. Bu yüzden kalıcı makyaj uygulaması: güvenilir olmayan ve belgesi olmayan hiç bir salonda yaptırılmamalıdır.

Kalıcı makyaj hataları yüzünden pek çok kişinin kaşları gri veya yeşil renkte görünebiliyor. Bunun sebebi ise kalıcı makyaj uygulamasının bilgili ve uzman eller tarafından yapılmaması. Kaliteli bir güzellik merkezinde en önemli araç kesinlikle uzman personeldir. Biz üyelerimize konusunda hoca ve öğretci pozusyondaki uzman partnerlerimizle sonuçtan ve kaliteden emin olarak işlem yaparız.

 

Daha güncel bilgiler için https://www.instagram.com/aishwabeauty/ adresinden bizi takip edebilirsiniz

 

İnstagram da biz https://www.instagram.com/aishwabeauty/ bizi takip edebilirsiniz

Sitemizde yapılan bu açıklamaların ticari ve ya reklamsal bir amacı yoktur. Genel anlamda sıkça karşılaştığımız sorular ve yaşanılan tecrübelerin paylaşılmasıdır. Kurum olarak hizmetlerimizi görmek isterseniz hizmetlerimiz sekmesine bakarak değerlendirebilirsiniz. Burada yayınlananlar sadece bilgilendirme amacı gütmektedir. Bu anlamda konularla ilgili yapılmış araştırmalar, hocalarımızın yazmış olduğu değerli makaleleri kaynak olarak değerlendirilerek tamamen bilgilendirme amacıyla site içeriklerimiz de kullandık. Bu anlamda amacımız sadece ve sadece ziyaretçilerimizi bilgilendirmektir.
Sizler için ayrıca sıkça sorulan sorulan bölümümüzü hizmete açtık.  Bu bölümde bize hizmetlerimiz hakkında en sık sorulan soruları ve yanıtları hizmetlerimizden inceleyebilirsiniz.

sıkça sorulan sorular

İçerikte verilen bilgilerle ilgili yalnış anlaşılma ve algılarla ilgili hiç bir sorumluluk tarafımızca kabul edilmeyecektir.  İçerikte geçen bilgileri ayrıca farklı kaynaklardan araştırıp  bilgi edinebilirsiniz.
Back To Top