skip to Main Content
+90 212 969 54 61 info@aishwabeauty.com
LEKE BAKIMLARININ TAM ZAMANI

LEKE BAKIMLARININ TAM ZAMANI

LEKE BAKIMLARININ TAM ZAMANI

lekelerden kurtulmak

Artık yaz bitti ve yıpratıcı güneşten yeterince nasibini almış olan cildimizin onarılma zamanı geldi.

Gönül isterdi ki güneş cildimize leke yapmasın, kırışıklık yapmasın, yaşlandırmasın. Güneş yaşamın kaynağı olduğu gibi yaşlanmanın da başlıca sebeplerinden biridir.

Bütün yaz boyunca korumayı ihmal ettiğimiz cildimiz, güneş ve büyük şehirlerin yıpratıcı faktörlerinden ciddi şekilde etkilenerek zamanından önce yaşlanma sürecine girer.

PEKİ NE YAPMALIYIZ

Kış ayları lekeli ciltlerin bakımları ve onarımları için tam da gerekli olan hava şartlarına sahiptir. Bu aylarda bir çok farklı yöntem kullanılarak lekelerden kurtulmak mümkün olur.

cildinize özel bakım

LEKE BAKIMLARININ MAALİYETİ NEKADARDIR?

Lekeli ciltlerde bakım en minumum maliyeti bile size yüksek gelebilir. Zor ve maliyeti yüksek bir bakımdır. Lekeye sahip olmak çok kolyadır ama kurtulmak zor ve pahalıdır.

 

Piyasada her türlü anti-aging krem bulunur ve çok üstün özellikleri de vardır fakat dermakozmetik dünyasının yıldızı leke kremleridir. Onlar her daim pahalıdır. Kremleri pahalı olan bir bakımın güzellik sektöründeki ve estetik sektöründeki fiyatları da size yüksek gelmemesi gerekir.

tertemiz pırıl pırıl bir cilt için bakım şarttır

LEKE GİDERME BAKIMLARI

Leke bakımları en az 6 aylık bir kür ile uygulanmalıdır ki etkisi olsun. Şanslı bir ülkedeyiz ve kış aylarımız 9 ay sürüyor bu da lekelerden kurtulmak için mükemmel bir zaman dilimi.

AHA’LI BAKIMLAR

AHA’lı bakımlar cildinizi hafif hafif soymak süratiyle lekeli olan dokuların cilt katmanlarından zaman içinde sökülüp atılmasını sağlayan bakımlardır. Ev kullanımı için uzmanınızın size önerdiği tamamlayıcı kremleri de mutlaka kullanmanız gerekmektedir aksi takdirde işlemin sonuçlanma süresi uzar.

RA ‘LI BAKIMLAR

RA’lı bakımlar da da aynı AHA da olduğu gibi cilt soyma işlemi yapılır sadece RA  daha yoğun bir cilt soyma ve yenileme uygulamasıdır. RA ile yapılan bakımlarda cilt çok iyi korunmalı ve hücre yenilenmesini aktive eden , besleyen ev bakımları ile bakımlar tamamlanmalıdır.

ALTIN BAŞLIKLI RF UYGULAMASI

Altın başlıklı RF uygulamasında cildin orta tabakasına radyo frekans dalgaları gönderilerek melanin hücreleri uyarılır, hastalanmış ve güneşten hasar görmüş olan melanin hücreleri RF ile yeniden aktive edilir ve oluşan güneş lekeleri eğer yeni oluşmuş ise tek senasta iki yıllık ise iki seansta iki yıldan fazla ise 5 seansta cildin üst tabakası soyulmadan ve aynı zamanda var ise kırışıklıklar da ortadan kalkarak kaybolur.

lekeli ve sağlıklı bir cilt arasındaki şok edici fark

DERMA BRAZYON

Hastane ortamında , plastik cerrah tarafından yapılan derin soyma işlemidir. Derinin üst tabakasının yedi katından altısının kazınması ile lekelerin giderilmesi sağlanır. Yapılan bölge operasyon sonrasında sargıya alınır , sargılar bir gün sonra kısmi olarak ciltten alınır ve iki gün sonra pansuman yapılarak tüm sargılar çıkartılır. Kişi güneşten ve çevre faktörlerinden kendisini korumak için 15 gün azami dikkat göstermeli ve doktorunun kendisine verdiği antibiyotik ile ağrı kesiciyi düzenli bir şekilde kullanmalıdır. 15 Günde cilt epey bir düzelme sağlar bir ay gibi bir sürede iyileşme tamamlanır ama 6 ay boyunca çok dikkatli olmalıdır. Cilt soyma işleminde cilt inceleceği için daha çabuk lekelenme olacağından güneşin zararlı ışınlarından cildi korumaya özen gösterilmelidir. Cilt yapısını eski kalınlığına kavuşturmak ve daha çabuk iyileşme sağlamak adına ikinci aydan itibaren 5 ay boyunca ayda bir kere mezoterapi seansları uygulanmalıdır. Böylece mükemmel bir cilt görüntüsünün yanında daha dayanıklı bir cilt yapısı da oluşur.

Evet gördüğünüz gibi cildi lekelemek çok kolay ve hızlıdır ama oluşan lekelerden kurtulmak yavaş, meşakkatli ve pahalıdır.

 

 

İnstagram da biz https://www.instagram.com/aishwabeauty/ bizi takip edebilirsiniz

Sitemizde yapılan bu açıklamaların ticari ve ya reklamsal bir amacı yoktur. Genel anlamda sıkça karşılaştığımız sorular ve yaşanılan tecrübelerin paylaşılmasıdır. Kurum olarak hizmetlerimizi görmek isterseniz hizmetlerimiz sekmesine bakarak değerlendirebilirsiniz. Burada yayınlananlar sadece bilgilendirme amacı gütmektedir. Bu anlamda konularla ilgili yapılmış araştırmalar, hocalarımızın yazmış olduğu değerli makaleleri kaynak olarak değerlendirilerek tamamen bilgilendirme amacıyla site içeriklerimiz de kullandık. Bu anlamda amacımız sadece ve sadece ziyaretçilerimizi bilgilendirmektir.
Sizler için ayrıca sıkça sorulan sorulan bölümümüzü hizmete açtık.  Bu bölümde bize hizmetlerimiz hakkında en sık sorulan soruları ve yanıtları hizmetlerimizden inceleyebilirsiniz.

sıkça sorulan sorular

İçerikte verilen bilgilerle ilgili yalnış anlaşılma ve algılarla ilgili hiç bir sorumluluk tarafımızca kabul edilmeyecektir.  İçerikte geçen bilgileri ayrıca farklı kaynaklardan araştırıp  bilgi edinebilirsiniz.

 

 

Back To Top