skip to Main Content
+90 212 969 54 61 info@aishwabeauty.com
Kilolu Musunuz? Yoksa Sağlık Sorununuz Mu Var?

Kilolu musunuz? Yoksa Sağlık Sorununuz Mu Var?

kilo sorunu

Kilolu musunuz? Yoksa Sağlık Sorununuz Mu Var?

 

Yanlış bilgiler ile yanlış işlemler maalesef sektörümüzün yetkili ve bilgi sahibi kişilerce denetlenmemesi sonucu yaşanmaktadır.

 

Bana Eylül 2018 başı gelen bir müşteri göbek kısmındaki aşırı yağlardan kurtulmak için soğuk Lipoliz yaptırmak istediğini söyledi.

 

İlk gözlemim:

Mide den itibaren yuvarlak bir göbek.

 

Not: Eğer göbek mideden başlıyor ve bir balon gibi duruyorsa mide veya bağırsaklarda problem var demektir.

 

ideal kilo

Elle yaptığımız muayene de kişinin hipodermisin in gayet ince olduğunu ve karın bölgesinin ise davul gibi sert olduğunu anladım. Ben doktor değilim ama bir cilt ve vücut bakım uzmanıyım, üniversite de anatomi hakkında aldığımız bilgiler ve bazı hastalıkların önbelirtileri bilgisi bizi gelen müşterimizi hangi alana , hangi doktora yönlendirmemiz konusunda donatmıştır. Bu sebeple kişiye kendisinin dâhiliye doktoru ile görüşmesi gerektiği, sorununun aşırı yağlanma değil bağırsak, mide veya safra kesesi ile ilgili olabileceği söylenip uzman doktor tarafından tam ve doğru bir teşhis ile sağlık problemini çözdüğü gibi bu problemin ortaya koyduğu kötü görüntüden de kurtulacağı bilgisi verilmişti.

Müşteri bana ; sizden ve Nişantaşı’ndaki bir merkezde bulunan hanımefendiden başka gittiğim hiç bir merkez bu söylediklerinizi söylemedi dedi. Ayrıca biz sizin göbeğinizi eritiriz kesinlikle diye bir de garanti vermişler. Mecidiyeköy ve şişli civarında bulunan bir çok merkez için de sadece iki kişi doğruyu söylemiş ve doğru bir tespit yapıp yönlendirme yapmış. Durum bu kadar vahim iken size tavsiyem bir çok yere danışmadan böyle işlemler yaptırmaya kalmamalısınız.  Paranız çöpe sağlığınız ise tehlikeye girmesin.

 

Elle tuttuğunuzda kavrayamayacağınız kadar sert gergin bir göbek varsa, mide bölgesinden itibaren şişkinlik başlıyorsa bir dâhiliye uzmanına görünmeniz gerektiğine emin olabilirsiniz.

 

Göbek bölgesi yağlı olan kişilerde yağlı dokuyu kavramanız kolaydır, avuçladığınızda bir hamur gibi elinizin içinde şekil almıyorsa o göbek yağlı değil sağlık problemi var demektir.

 

Unutmayın; güzel bir fizik, sağlıklı bir vücudun sahip olduğu bir görüntüdür.

 

Sağlıklı günler dilerim.

instagram’da bizi bulmak için buraya tıkla

instagram’da menü sayfamız için buraya tıkla

facebook’da bizi bulmak için buraya tıkla

facebook sağlık truzim sayfamızda bizi bulmak için buraya tıkla

 

İnstagram da biz https://www.instagram.com/aishwabeauty/ bizi takip edebilirsiniz

Sitemizde yapılan bu açıklamaların ticari ve ya reklamsal bir amacı yoktur. Genel anlamda sıkça karşılaştığımız sorular ve yaşanılan tecrübelerin paylaşılmasıdır. Kurum olarak hizmetlerimizi görmek isterseniz hizmetlerimiz sekmesine bakarak değerlendirebilirsiniz. Burada yayınlananlar sadece bilgilendirme amacı gütmektedir. Bu anlamda konularla ilgili yapılmış araştırmalar, hocalarımızın yazmış olduğu değerli makaleleri kaynak olarak değerlendirilerek tamamen bilgilendirme amacıyla site içeriklerimiz de kullandık. Bu anlamda amacımız sadece ve sadece ziyaretçilerimizi bilgilendirmektir.
Sizler için ayrıca sıkça sorulan sorulan bölümümüzü hizmete açtık.  Bu bölümde bize hizmetlerimiz hakkında en sık sorulan soruları ve yanıtları hizmetlerimizden inceleyebilirsiniz.

sıkça sorulan sorular

İçerikte verilen bilgilerle ilgili yalnış anlaşılma ve algılarla ilgili hiç bir sorumluluk tarafımızca kabul edilmeyecektir.  İçerikte geçen bilgileri ayrıca farklı kaynaklardan araştırıp  bilgi edinebilirsiniz.

 

 

 

Back To Top