skip to Main Content
+90 212 969 54 61 info@aishwabeauty.com
EL VE TIRNAK BAKIMI İÇİN DOĞAL TARİFLER

EL VE TIRNAK BAKIMI İÇİN DOĞAL TARİFLER

manikür el bakımı

EL VE TIRNAK BAKIMI İÇİN DOĞAL TARİFLER

Ellerimiz, hep ihmal ettiğimiz bir organımız . Türk kadınları olarak ellerimize hiç merhametimiz yok bizim. Ne zaman ellerimiz çatlamaya ve soyulmaya başlar, artık yüzüne bakılamayacak hale gelir işte o zaman onlara krem sürmek gibi basit bir işlem aklımıza gelir.

 

 Peki bu yeterli mi?

tırnak bakımı

Elbette ki hayır. Aşırı yıpranmış ve hasar almış olan el ve tırnaklarımızı bebeksi bir görünüme kavuşturmak için yoğun bir bakım kürü uygulamamız gerekir. Bu bakım kürü için size şu kremi alın , şu maskeyi alın demeyeceğim. Size doğal ve sağlıklı bir kaç bakım formülü vereceğim çünkü hasara uğrayan eller biyolojik ve organik bir yapıdır. İhtiyacı olan her şey doğada mevcuttur. İnsan söz konusu olduğunda insanı tamamlayan, besleyen her şey doğanın bir parçasıdır.

 

Bakım küründe baş rolde bulunan doğal zenginliklerimizi biraz tanıyalım. Kehribar renginde, fas’ın altın sıvısı olarak ta bilinen, Dünya’nın en nadir ve en pahalı yağlarından biri olan Argan yağını alkışlarla sahneye davet ediyorum..

 

Tırnak sağlığı

Argan ağacının meyvelerinden elde edilen kozmetik dünyasının vazgeçilmezi olan argan yağı %80 doymamış yağ asitlerinden oluşur.

İçeriğinde bulunan karotenoidler, polifenoller, ferulik asit, squalen ve zengin E vitamini ( Tokoferol) güçlü antioksidanlardandır.

 

Bu güçlü antioksidanlar yaşlanmayı hızlandıran serbest radikaller ve serbest radikalleri güçlendiren güneş ışınlarından cildimizi korur.

 

Tokoferol ( E vitamini ) : serbest radikallerin hücresel hasarını onaran, yaşlanmayı durduran güçlü bir antioksidandır.

 

Polifenoller: Anti-inflamatuar ve anti-alerjik etkilere sahiptir. E vitamini ile çok başarılı bir ortaklığı vardır. E vitamini esansiyel yağ asitlerini yıkımdan korur, esansisyel yağ asitleri inflamatuar hastalıkların iyileşmesine yardımcı olur.  Doğal bir antioksidan lipid olan prostaglandin yapımı için de gereklidir.

 

Argan yağındaki esansiyel yağ asitleri ve antioksidan özelliği bulunan karotenoidler, squalen, polifenoller ve E vitamini cildimizi güneşin zararlı ışınlarından korur. Esansiyel yağ asitleri hücre zarını ve DNA’yı ultraviyole ışınlarının yol açtığı zarara karşı korur.

 

Evet bu arkadaşımızı iyice tanıdığımıza göre şimdi kendisinden en iyi şekilde nasıl yararlanırız işte onu paylaşıyorum.

Gergin Ellere İpek Gibi Bir Doku İçin Özel Bir Tarif

Argan yağı, jojoba yağı, calendula(aynı safa) yağı birebir ölçekte, limon yağı ise ikiye bir ölçekte karştırılır. Düzenli olarak sabah akşam  yeni yıkanmış olan ellere, eller nemliyken sürülür ve iyice yedirilir. İlk kullanımdan sonraki günün sabahı muhteşem yumuşaklıkta ki ellerle uyanırsınız.

Aşırı Gergin Eller İçin Formül

protez tırnaklar

Argan yağı 5ml, zeytin yağı 5 ml, shea yağı 50ml yağın içinde iyice karıştırılır. Her kullanımda bir nohut tanesi karışımın içine iki damla limon suyu karıştırıp ellerinize sürün iyice yedirin , bir hafta içinde aşırı yıpranmış olan elleriniz tamamen düzelmiş olacaktır.

 

 

 

Tırnak ve Tırnak Etlerinin Bakımı

Argan yağı ve badem yağı tırnak ve tırnak bakımı için mükemmel bir ikili ama elbette yağ asitlerinin C vitaminiyle esterleşmesi gerekmektedir. C vitamininin E vitamini ile olan ortaklığından C Ester denilen bir yapı ortaya çıkar ki tırnaklardaki sararma, çatlama ve kurumayı ortadan kaldırarak tırnak ve tırnak etlerini onarır.

 

El Ve Tırnaklar İçin Haftalık Maske

Bir tatlı kaşığı bal

Bir çay kaşığı üzüm çekirdeği yağı

Bir çay kaşığı Argan yağı

Bir çay kaşığı limon suyu

Bu malzemeler karıştırılıp ellerin üzerine bolca sürülür ve poşet eldivenler giyilip yarım saat beklenir. Yarım saat sonra eldivenler ellerden çıkartılır ve ılık su ile eller temizlenir .

 

Bebek gibi bir cilde sahip olursunuz.

 

 

İnstagram da biz https://www.instagram.com/aishwabeauty/ bizi takip edebilirsiniz

Sitemizde yapılan bu açıklamaların ticari ve ya reklamsal bir amacı yoktur. Genel anlamda sıkça karşılaştığımız sorular ve yaşanılan tecrübelerin paylaşılmasıdır. Kurum olarak hizmetlerimizi görmek isterseniz hizmetlerimiz sekmesine bakarak değerlendirebilirsiniz. Burada yayınlananlar sadece bilgilendirme amacı gütmektedir. Bu anlamda konularla ilgili yapılmış araştırmalar, hocalarımızın yazmış olduğu değerli makaleleri kaynak olarak değerlendirilerek tamamen bilgilendirme amacıyla site içeriklerimiz de kullandık. Bu anlamda amacımız sadece ve sadece ziyaretçilerimizi bilgilendirmektir.
Sizler için ayrıca sıkça sorulan sorulan bölümümüzü hizmete açtık.  Bu bölümde bize hizmetlerimiz hakkında en sık sorulan soruları ve yanıtları hizmetlerimizden inceleyebilirsiniz.

sıkça sorulan sorular

İçerikte verilen bilgilerle ilgili yalnış anlaşılma ve algılarla ilgili hiç bir sorumluluk tarafımızca kabul edilmeyecektir.  İçerikte geçen bilgileri ayrıca farklı kaynaklardan araştırıp  bilgi edinebilirsiniz.
Back To Top