skip to Main Content
+90 212 969 54 61 info@aishwabeauty.com
Ball- Zerdeçal-Zencefil-ile Yapılan Akne Giderici Maske

Ball- Zerdeçal-Zencefil-ile yapılan akne giderici maske

Maskeler ve fitotoloji

Ball-Zerdeçal-Zencefil-ile yapılan akne giderici maske Kısaca BAZZ Formülü de diyebiliriz buna…!

 

Öncelikle size zerdeçal bitkisinin özelliklerinden bahsetmek istiyorum. Zerdeçalın anti oksidan ve iltihap giderici özelliği vardır. Dahili olarak kullanımlarında vücuttaki iltihabın atılmasını sağlarken vücudun bağışıklık sistemini güçlendirir. Ball-Zerdeçal-Zencefil-ile yapılan akne giderici maske; Ülkemizde , özellikle Anadolu topraklarında bir çok yemeğin yapımında özel olarak kullanılan zerdeçal kanserle mücadelede, ağrılı yaralarda ağrı kesici olarak kullanılır ve geleneksel tıbbi geçmişte gözlemlenmiş faydaları mevcuttur.

Ball Zerdeçal ve Zencefilin önemi

Ball-Zerdeçal-Zencefil-ile yapılan akne giderici maske; uygulaması içinde katkı olarak yer alan Zencefilin; detoks özelliği vardır. Ciltte bulunan toksinleri atar . Akneli ciltler için kullanılan bir çok üründe zencefil özü bulunur bunun sebebi zencefilin antiseptik özelliğinin olmasıdır.Bu özelliği sayesinde cilt yaralarının, sivilce ve aknelerin temizlenmesini , düzenli kullanımda bir daha çıkmamasını sağlar. Cildi ölü derilerden arındırarak cildinizin yeni bir görünüme kavuşmasını sağlar.

 

Altın maske

Bal: Bal ( özellikle kestane balı tavsiyemdir) cilde uygulandığında cilt yüzeyindeki bakterilerin ilgisini çeker, bakteriler bala doğru hücum ederler ( hazır gıda olduğu için) , balın içinde antiseptik maddeler vardır ve bu maddeler bakterilerin ölmesini sağlar. Bal özellik itibariyle bir çok vitamin ve mineral madde ile bazı amino asitlere sahiptir bu sebepten dolayı ciltte hücre yenilenmesini de aktive ederek cildin hücrelerinin kendisini onarmasını sağlar. Oldukça ince bir yapısı olduğundan doğrudan cilt zarından geçebilir ve kullandığınız binlerce tl lik kozmetik ürünlerine fark atar. Düzenli kullanımda lekeleri ve kırışıklıkları ortadan kaldırır.

 

Gelelim maskemizin tarifine

 

1 Tatlı kaşığı zencefil

1 Tatlı kaşığı zerdeçal

1 Tatlı kaşığı bal

1Tatalı kaşığı limon suyu

Altın özel maske

kıvam oluşturacak kadar distile su ile karıştırıp cilde uygulayın. 15-20 dakika arasında (cildin iltihabi durumuna göre değişir) ciltte bekletin ardından ılık su ile yıkayın. Akneli ciltlerde hafta da bir kez, iki ay boyunca uygulayın

 

aknesiz, berrak, tek renk bir cilde sahip olursunuz. Gözenekleriniz kapanır,cildinize kapatıcı-fondöten gibi ürünler kullanmak zorunda kalmazsınız.

 

Buraya tıklayarak instagramdan bizi takip edebilirsiniz

Buraya tıklayarak İnstagram menü sayfamıza gidebilirsiniz

Buraya tıklayarak facebook Aishwa beauty sayfamıza gidebilirsiniz

Buraya tıklayarak facebook saglık turizm sayfamıza gidebilirsiniz

 

Back To Top