skip to Main Content
+90 212 969 54 61 info@aishwabeauty.com
SUYUN CİLT İÇİN ÖNEMİ

SUYUN CİLT İÇİN ÖNEMİ

suyun cilt için önemi

SUYUN CİLT İÇİN ÖNEMİ

Kur-an ı kerimin ilk ayeti olan “oku! Yaradan Rabbinin adıyla oku! O insanı bir su damlasından yarattı”

Hani yeni bir teknolojik alet alırsınız ya! Yanında kullanma klavuzu vardır. O klavuz olmadan kullanırsanız cihazı bozabilirsiniz.

 

cilt de kuruluk ve suyun önemi

İşte insanın kullanma klavuzu da Kur-an’dır. Nasıl mı? Sana bir su damlasından yaratıldığını söylerken ; insanın nasıl yaratıldığı hakkında bilgi verip nasıl yaşaması gerektiği konusunda klavuzluk yapıyor. Yani su içmeniz lazım. Yaşamı sıvı denizi içinde başlayan bir canlının “su içmek miğdemi bulandırıyor” demesi oldukça ironiktir. Yani su ile başlayan yaşamın susuz devam etmesi nasıl mümkün olabilir ki?

Ben bir cilt uzmanıyım size ilk önce cildinizi anlatmak, oradan başlamak istiyorum.

Cildimizin en üst tabakası olan epidermis dediğimiz yarı ölmüş hücreleri görürsünüz siz. Epidermis topraktır( mecazi olarak), orta tabaka yani dermis canlı dokulardan oluşur ve oldukça kalabalık bir hücre zenginliğine sahiptir,  o da deniz’dir.

 

Bir deniz düşünün içinde bir çok canlı yaşam sürmekte( balıklar, mikro organizmalar,bitki türleri).

Bu denizden su çekildiğinde bütün bu yaşamlara ne olur?

Ölürler…

cilt sorunları

Cildimizin denizi Hyalüronik asittir. Balıkları : fibroblast hücreleri, melanin hücreleri, sinir hücreleri ve benzeri bir sürü hücre.

Bu deniz kuruduğunda bütün canlılar ölür ve siz kuru bir toprak olursunuz.

 

Vücuttaki halüronik asitin %90 su ve proteinden oluşur. Kollojen ve elastin lifler de su ve proteinden oluşur.

 

Su yeterince içmezseniz kollojen üretemezsiniz, hyalüronik asit miktarınız azalır ve hatta biter, kırışıklıklar oluşur, melanin hücreleri yeteri kadar görev yapamaz çünkü ölmek üzeredir ve lekeler oluşur.

 

Kollojen sadece ciltte bulunan bir doku değildir. Aynı zamanda vücutta bulunan tüm yumuşak dokular da kollojen ana yapı malzemedir. ( damarlar,diz kapakları,kalp te de kollojen yapılara rastlanır. Çok detaya girmeyeceğim)

 

Siz su içmeyi reddederseniz neler olur

Vücut ihtiyacı olan suyu bulabilmek adına bağırsaklarda istemsizce sıkıştırma hareketi yapar ve dışkıyı iyice sıkar ki ondan ihtiyaç duyduğu suyu alabilsin. Elde ettiği suyu vücudun çeşitli organlarına aktarır. Bu arada doğal tuz tüketmediğiniz sürece bin bir zahmetle elde ettiğiniz suyu vücutta uzun süre tutamazsınız. Tuzun eksikliğini gidermek için beyin acil durum ziline basar ve histamin dediğimiz nörotransmitter üretir ve hücre içinde sıvının tutulmasını sağlar fakat histamin fazlasının da vücutta bazı dengeleri bozduğunu söyleyebilirim.

su cilt için çok önemlidir

İşin özü siz su içmeyi reddettiğiniz sürece vücudunuz bu eksikliği gidermek için kendini fazlasıyla yıpratır ve zamanından önce yaşlanırsınız. Sonra bize gelirsiniz biz de binlerce liranızı alarak size ihmal ederek kaybettiğiniz gençliğinizi kazandırmaya çalışırız ama dışardan verdiğimiz her gr hyalüronik asit kuru toprağa dönmüş cildinizde kaybolup gider çünkü hala tüm bu olanlara rağmen su içmezsiniz.

 

 

PEKİ VÜCUDUNUZDA NE OLUR

Vücudumuzun damar yapısı protein ve sudan oluşan kollojen ve fibrillerden oluşur.Yeteri mikarda içmediğiniz sular yüzünden damarlarınız elastikiyetini ve yumuşaklığını kaybeder. Kendisinden beklenen görevleri yerine getiremez.

Su hayattır desek

1-Su olmadan hiç bir şey yaşayamaz

2-Su, bedenin her hücresinin içinde elektro-manyetik enerji oluşturur.

3-Yiyecekleri daha ufak parçalara bölen mekanizma, suyun hidroelektrik doğasıdır.

4-Su, tüm maddeleri bedenin her yanına taşıyan bir taşıma aracıdır.

5-Su bağışıklık sisteminin işlevini büyük oranda iyileştirir.

6-Su, DNA hasarını iyileştirir.

güzellik su da başlar

Bedenimizde su kaybı nasıl olur

1-Terleme

2-Nefesi dışarı verme

3-Yiyecek sindirme

4-Tuvalete çıkma

5-Klima üniteleri ve ısıtıcılar

 

 

ÇÖP TENEKESİ BENZERLİĞİ

“Mekanizma son derece basittir. Toksik kimyasal atıklar, yeteri kadar su içmediğinizde birikir. Aktif bir biçimde metabolize olan bir alandaki kimyasal toksik artıkları yok edecek kadar çok su yoksa toksik artıklar birikir. Tıpkı oluşturmakta olduğunuz ve toplanması için evinizin önüne koyacağınız çöplerin çöpçüler tarafından alınmaması gibidir. Bu çöp alınmadığında zamanla durgunlaşır ve bedenin hücrelerindeki ortamınızda pis bir koku oluşur.

Dr.Batmanghelidj

Su ne zaman içmeliyiz

Japon kadınları sabah ilk uyandıklarında tam olarak dört su bardağı ılık su içiyorlar, o muhteşem mermer gibi ciltlerini buna borçlular diyebiliriz.

Gece yatmadan önce en az büyük bir bardak su için

Sabah kalktığınızda da en az büyük bir bardak su için

Banyo yapmadan önce en az büyük bir bardak su için

Yemek yemeden yarım saat önce en az büyük bir bardak su için

Yemek yedikten iki saat sonra  bol su içebilirsiniz ama yemekten hemen sonra mümkün olduğu kadar az su için ya da içmeyin çünkü yemeklerin hazmedilmesi için miğdenin salgıladığı hidroklorik asiti seyreltir ve yemekleri sindiremezsiniz. Sindirilmemiş besinler bağırsaklarda ciddi sağlık sorunlarına yol açan domino taşı gibidir.

Aklınıza geldikçe su için, su içmek için ağzınızın kurumasını beklemeyin

Günde üç litre su içmediğiniz takdirde sağlıklı olmayı beklemeyin.

DÜZENLİ OLARAK SU İÇMENİN FAYDALARI

1-Yaşlanmayı engeller

2-Kanı temizler

3-Enerji seviyelerini yükseltir

4-Sağlıklı bir cilt oluşturur

5-Hastalıkları yenmeyi kolaylaştırır

6-Eklemleri esnek tutar

7-Bağışılığı arttırır

8-Bilişsel süreci arttırır(Daha keskin zihinsel beceriler elde edilir)

9-Bedenin ısıtma ve soğutma işlemlerine homeostaz sağlar.

10-Sitresi, endişeyi ve depresyonu azaltır.

11-Bağımlılık eğilimlerine karşı koyar.

12-Gözleri parlaklaştırıp ışıltı katar.

13-Bedensel asimilasyon için hazır olan yiyecekleri parçalar ve enerji verir.

14-Bendendeki tüm maddeleri etkin bir biçimde taşır.

15-DNA hasarını engeller ve hasarlı DNA’ların iyileşmesine yardımcı olur.

Bizi sosyal medyada ; Facebook İnstegram youtube takip edin…. Görmek istediğiniz sosyal medya seçeneği üzerine imleçle gelip tıklamanız yeterlidir. İnstegram, facebook ve ya yotube sayfası açılacaktır.

 

İnstagram da biz https://www.instagram.com/aishwabeauty/ bizi takip edebilirsiniz

Sitemizde yapılan bu açıklamaların ticari ve ya reklamsal bir amacı yoktur. Genel anlamda sıkça karşılaştığımız sorular ve yaşanılan tecrübelerin paylaşılmasıdır. Kurum olarak hizmetlerimizi görmek isterseniz hizmetlerimiz sekmesine bakarak değerlendirebilirsiniz. Burada yayınlananlar sadece bilgilendirme amacı gütmektedir. Bu anlamda konularla ilgili yapılmış araştırmalar, hocalarımızın yazmış olduğu değerli makaleleri kaynak olarak değerlendirilerek tamamen bilgilendirme amacıyla site içeriklerimiz de kullandık. Bu anlamda amacımız sadece ve sadece ziyaretçilerimizi bilgilendirmektir.
Sizler için ayrıca sıkça sorulan sorulan bölümümüzü hizmete açtık.  Bu bölümde bize hizmetlerimiz hakkında en sık sorulan soruları ve yanıtları hizmetlerimizden inceleyebilirsiniz.

sıkça sorulan sorular

İçerikte verilen bilgilerle ilgili yalnış anlaşılma ve algılarla ilgili hiç bir sorumluluk tarafımızca kabul edilmeyecektir.  İçerikte geçen bilgileri ayrıca farklı kaynaklardan araştırıp  bilgi edinebilirsiniz.
Back To Top