skip to Main Content
+90 212 969 54 61 info@aishwabeauty.com
Selülit Masajı Ile Selülitlerinizden Kurtulun

Selülit masajı ile selülitlerinizden kurtulun

Selülit masajı; selülitten kurtulmanın en etkili yollarından biridir.

Kadınların en büyük derdi selülit, bir türlü kurtulamadıkları ve hep şikayet ettikleri selülit aslında komplike bir sağlık sorunudur. Vücuttaki değişik değişik sebepler den ötürü oluşan bir dolaşım bozukluğu hastalığıdır aslında. Neler bu hastalığa sebep olur ve nasıl önlenir sorusuna uzman ellerde uygulanan iyi bir selülit masajı ile diyebiliriz.

 

Kan damarları: vücudumuzdaki bütün hücrelere oksijen ve besin götürüp, hücre içi atıkları alıp böbrekler vasıtasıyla vücuttan atılmasını sağlar.

Lenf damarları:

Lenf damarları içerisinde dolaşan, kan plazması ve lenf proteinlerinden oluşan dolaşım sıvısı vardır biz buna lenf sıvısı diyoruz. Bir de lenf sistemi vardır ; lenf sıvısı, lenf damarları ve lenf düğümlerinden oluşan ve vücudun içinde bezler, kanallar ve alanlar oluşturan ve de beyin hariç vücudun her yerinde devamlı dolaşan lenf sıvısını taşıyan bir organ sistemidir.

Lenfatik sistem veya İkinci bir dolaşım sistemi olarak tanımlanabilecek olan lenf sistemi yine de yapısı itibariyle dolaşım sisteminden çok farklıdır. Dolaşım sisteminden bağımsız olarak çalışan lenfatik sistem, bağışıklık sistemi içeriğini yine dolaşım sistemine boşaltır ve genel olarak bağışıklıkta rol alır.

Sistemi biraz inceleyelim

Doku ve hücrelerdeki yabancı maddeleri, ölü ve yıpranmış hücreleri, bakteri ve mikropları uzaklaştırmak, kaybedilen proteinlerin bir kısmını tekrar dolaşıma kazandırmak, doku sıvısı ile kan sıvısının dengede kalmasını sağlamak, bağırsaklarda emilen yağ asitleri, gliserol, A, D, E, K vitaminlerini dolaşıma katmak ve vücudun savunma sistemine destek olmak lenf sisteminin görevileri arasındadır.
Peki lenf sistemi nasıl çalışır: Lenf sisteminde, dolaşım sistemindeki gibi pompalama görevi görecek bir organ( kalp gibi) yoktur. Lenf sıvısının vücut içindeki hareketi, iskelet kaslarının basıncı ve solunum hareketleri ile sağlanır. Yani spor yapmıyorsanız kesinlikle lenf sisteminiz çalışmıyor demektir.

Selüliti oluşturan faktörler

Eğer bir kadınsanız ( cinsiyet bu problemde etkendir) , genetik yatkınlığınız varsa ( bir çeşit protein olan kollojen ve elastin liflerin sayısı az ve özellik olarak sağlam değilse) , gelişim çağında anneniz peşinizden makarna tabaklarıyla dolaşıp boğazınıza kaşık kaşık karbonhidratı tıkıştırıp sizin yağ hücrelerinizin sayısını arttırmışsa ( gelişim çağından sonra yağ hücre sayısı değişmez) , karaciğerinizde yağlanma, toksin ( aşırı antibiyotik kullanımı) ve herhangi bir bozukluk var ise , kronik kabızlık yaşıyorsanız, hormonlarınız dengesizse, ergenseniz, hamileyseniz,menapoz dönemine girdiyseniz, tiroid beziniz normalden az çalışıyorsa, yetersiz ve dengesiz besleniyorsanız, sigara kullanıyorsanız ( kanınızı kirletir , kandaki oksijeni azaltır ve besin taşıma düzeninde aksamaya sebep olur) , tekrarlayan ve kronik ruhsal problemler ( piskoloji tüm vücut fonksiyonlarını etkileyen bir unsurdur.

Bu konuyu blok yazılarımda detaylı ele alacağım) , dolaşımı zorlaştıran dar giysi ve ayakkabılar giymek gibi bir alışkanlığınız varsa ( biliyorum size çok yakışıyor ) , düz tabanlık ve basış bozukluklarınız varsa , duruş bozuklukları varsa en önemlisi hayatınızda spora yer yoksa selülit kaderinizdir.

Genetik nedenlere yapabileceğimiz Bir şey yok ama diğer nedenleri ortadan kaldırabiliriz. Öncelikle kendinizi bir muayene edin. Eğer bacaklarınız ödem yapmaya meğilliyse, kılcal damar problemleri gözle görülür bir haldeyse, elinizle sıktığınızda pütürlü ve çukurlu bir görüntü oluşuyorsa selülitiniz vardır ( aramız hoş geldiniz). Birinci derece selüliti olanlar spor ve düzenli-sağlıklı beslenmeyle durumu kurtarabilir, ikinci derece selüliti olanlar ise masaj yöntemini kullanmak zorundadırlar. Çünkü yağ hücrelerinde yağ molekülleri kistleşmiş olur, kılcal damarlar tıkalıdır ve diyetlerle açamazsınız.

Selülit Masajı Nasıl Yapılır?

Selülit masajı ile lenf sistemi aktive edilir, yağ hücrelerine basınç uygulanarak içerde birikmiş olan yağ+su+tuz lenf sistemi ile dolaşıma katılır ve oradanda vücut dışına atılır. Lenf sistemi aktive olduğunda hücresel atıklar, antijen dediğimiz yabancı canlılar vücuttan atıldığı için hücrelere besin çok rahat gider, kan ile gelen oksijen enerji üretiminde artış sağlar ve yağ yakımı hızlanır. Dolaşımla ilgili sorun selülitin derecesine göre 12 seasn ile 36 seans arasında değişir. 6 seasnlık bir selülit masajı ile yaklaşık 2.5 cm incelme görülür. 12 seansta ise ise bu rakamı iki ile değil üç ile çarpmak gerek çünkü artık dolaşımı düzene koyduğumuz için daha fazla yağ yakımı gerçekleşir.

Özellikle nodül haline gelmiş olan yağ hücrelerini, yoğun bir selülit masajı ile küçültülüp sistem tarafından yok edileceği bir boyuta getirilir. Özel aroma yağları ile yapılan selülit masajı sonrası streç film ile bölge sarılır. Bunun sebebi kullanılan yağlar deri altına daha iyi nüfuz eder. Karışımın içindeki biberiye: kan dolaşımını arttırır, oksijen gelişini sağlar, lenfatik sisteme yardımcı olur. Kantoron yağı ise hücre içindeki iltihabın lenf sistemi ile vücuttan atılmasını sağlar tabiki başka başka yağlar da karışımın içinde vardır ben en önemli bulduklarımı söylemek istedim. Selülit masajının ilk üç seansında küçük morarmalar olabilir bu çok normaldir. Ama daha sonraki seanslarda hiç bir morarma olmaz. Varsa kılcal damar problemleri de selülit masajı ile düzelir ( atık , kirli kan lenfatik sistemin düzgün çalışmasıyla temizlenir ve ağrı sızı olmaz). Hem görüntünüz düzelir hemde sağlığınız.

 

Düşünün sizin bir porsche’niz var ( evet hep bunu örnek veriyorum çünkü benim porschem yok :)) neyse konuya dönelim. Hız yapma sorununuz yok yani:) siz büyükdere cadesindesiniz, harbiyenin orda trafik kazası var, sizinle alakası yok . Sizde sorun yok ama gidemiyorsunuz. Ana yola bağlanan tüm ara yollar bir süre sonra tıkanır, ana yol da tıkanır ve herkesin işi aksar . Aynı şey vücudunuz için de geçerlidir. Tek bir noktada lenf tıkanırsa diğer bütün noktalarda kısa zamanda tıkanır.

Siz bir görüntü sorunu yaşadığınızı düşünürsünüz ama vücut sistemi alarm verir

içerde çalışmayan lenf sisteminin lenfatik askerleri görevlerini yapamadıkları için mikroplar rahatça dolaşır, tıpkı polisin olmadığı sokaklar gibi kaos çıkartırlar ve siz bir sürü farklı hastalıkla savaşır ve günde otuz tane ilaç yutarsınız halbuki sadece sistemin çalışmasına izin verseniz çok güvenli bir yaşam süreceksiniz. Aslında vücudumuz çok komplike bir yapı olmasına rağmen çok düzenli bir sistemler silsilesiyle yaratılmıştır. Siz sadece çalışmakta olan sistemin çalışmaya devam etmesini sağlamalısınız bunu da sisteme aykırı olan tüm eylemlerden ve de eylemsizliklerden uzak durarak yapabilirsiniz çok zor değil. Birazcık ta bizim yardımımızla kronikleşmiş olan selülitlerinizden kurtulabilirsiniz..

Daha güncel bilgiler için https://www.instagram.com/aishwabeauty/ adresinden bizi takip edebilirsiniz

 

İnstagram da biz https://www.instagram.com/aishwabeauty/ bizi takip edebilirsiniz

Sitemizde yapılan bu açıklamaların ticari ve ya reklamsal bir amacı yoktur. Genel anlamda sıkça karşılaştığımız sorular ve yaşanılan tecrübelerin paylaşılmasıdır. Kurum olarak hizmetlerimizi görmek isterseniz hizmetlerimiz sekmesine bakarak değerlendirebilirsiniz. Burada yayınlananlar sadece bilgilendirme amacı gütmektedir. Bu anlamda konularla ilgili yapılmış araştırmalar, hocalarımızın yazmış olduğu değerli makaleleri kaynak olarak değerlendirilerek tamamen bilgilendirme amacıyla site içeriklerimiz de kullandık. Bu anlamda amacımız sadece ve sadece ziyaretçilerimizi bilgilendirmektir.
Sizler için ayrıca sıkça sorulan sorulan bölümümüzü hizmete açtık.  Bu bölümde bize hizmetlerimiz hakkında en sık sorulan soruları ve yanıtları hizmetlerimizden inceleyebilirsiniz.

sıkça sorulan sorular

İçerikte verilen bilgilerle ilgili yalnış anlaşılma ve algılarla ilgili hiç bir sorumluluk tarafımızca kabul edilmeyecektir.  İçerikte geçen bilgileri ayrıca farklı kaynaklardan araştırıp  bilgi edinebilirsiniz.

 

Back To Top