skip to Main Content
+90 212 969 54 61 info@aishwabeauty.com
Saç Bakımında Minik Tavsiyeler

Saç Bakımında Minik Tavsiyeler

Saç bakımı

Saç bakımında minik tavsiyeler; Fakat sizi uyarmalıyım eğer korumazsanız saçlarınız daha kış başlamadan epey bi yıpranmış olacaktır. Benden size birkaç tavsiye;

1-denize veya havuza girmeden önce saçınızı koruyucu bir krem ile tarayın. Klor veya deniz tuzlarının saçın keratin yapısını ve kükürt bağlarını zedelemesini önlemiş olursunuz.

2- Deniz yada havuzdan çıkar çıkmaz saçlarınızı yıkayın güneşte kavrulmalarına izin vermeyin.Kim ne derse desin saçlar keratin bir yapı da olsa canlıdır sadece onların canlılık anlayışı biraz farklı.

3-her gün şampuanla yıkamayın, özellikle yüzey etken madde olarak adlandırılan SLS( sodyum luronik sülfat) içerikli şampuan asla kullanmayın.bildiğiniz yer temizleme deterjanı olur kendileri. 4-Saçlarınızı çok fazla kurutmayın, illaki kurutacaksanız en düşük ısıyı tercih edin.

Saç bakımında tavsiyeler

4-saçlarınız dökülüyorsa soğuk su ile yıkayın, beynimiz oldukça fazla enerji ürettiği ve de tükettiği için başımız oldukça sıcaktır üstüne bir de siz sıcak suyla yıkarsanız kıl foleküllerini pişirmiş olursunuz. saç dökülmesinde baş ısısı oldukça etkendir. Atalarımız boş konuşmamış; ayağını sıcak tut başını serin.

5-saçlarınıza her banyodan sonra mis kokulu doğal hindistan cevizi yağı sürün hem yumuşacık yapar hem de ultra viyola ışınlarını süzdüğü için saçınızın yapısını korur.saçınız da cildiniz gibi keratinosit hücrelerinin farlı bir yapısı halindedir yani uzantısıdır diyebiliriz.

6- Haftada bir kez biberiye yağı ile saç köklerine masaj yapıp, 1 adet bepanthol ampul, 1 adet evigen ampul , 1 adet bemix ampul ve çörek otu yağını karıştırıp saç diplerine iyice yedirin bir tülbent ile sarıp gece öyle uyuyun ( tabi bekarsanız bu iş kolay evliler kocalarıyla anlaşma yapsın ya da onlara da maske yapsın) :)) sabah SLS içermeyen organik bir şampuan veya organik bir zeytinyağlı sabunla yıkayın saçınızı. Bu haftalık bakım sayesinde, saç dökülmeniz duracağı gibi kısa ve güçsüz , tüy gibi olan saçlarınız güçlenip uzayacak . Siz kendinize bakmazsanız aynalar bile size bakmaz.

Saçlarınıza özenle bakın, aksi taktirde bir gün gelir buna pişman olursunuz. Fırsatlarınız varken gerekli bakımları yapmadığınız için çok üzülür avuçlarınıza düşen her teli sayarken ahlar ve vahlar hiç bir değer ifade etmez.

Bu nedenle tavsiyelerimize kulak verin ve saçlarınız için az yada çok mutlaka zaman ayırın.

İnstagram da biz https://www.instagram.com/aishwabeauty/ bizi takip edebilirsiniz

Saç bakımında minik tavsiyeler

Sitemizde yapılan bu açıklamaların ticari ve ya reklamsal bir amacı yoktur. Genel anlamda sıkça karşılaştığımız sorular ve yaşanılan tecrübelerin paylaşılmasıdır. Kurum olarak hizmetlerimizi görmek isterseniz hizmetlerimiz sekmesine bakarak değerlendirebilirsiniz. Burada yayınlananlar sadece bilgilendirme amacı gütmektedir. Bu anlamda konularla ilgili yapılmış araştırmalar, hocalarımızın yazmış olduğu değerli makaleleri kaynak olarak değerlendirilerek tamamen bilgilendirme amacıyla site içeriklerimiz de kullandık. Bu anlamda amacımız sadece ve sadece ziyaretçilerimizi bilgilendirmektir.
Sizler için ayrıca sıkça sorulan sorulan bölümümüzü hizmete açtık.  Bu bölümde bize hizmetlerimiz hakkında en sık sorulan soruları ve yanıtları hizmetlerimizden inceleyebilirsiniz.

sıkça sorulan sorular

İçerikte verilen bilgilerle ilgili yalnış anlaşılma ve algılarla ilgili hiç bir sorumluluk tarafımızca kabul edilmeyecektir.  İçerikte geçen bilgileri ayrıca farklı kaynaklardan araştırıp  bilgi edinebilirsiniz.
Back To Top