skip to Main Content
+90 212 969 54 61 info@aishwabeauty.com
Lenf Drenaj Ve Lenf Siteminin Çalışması

Lenf Drenaj ve Lenf Siteminin Çalışması

Lenf Drenaj

lenf dırenaj

LENF DRENAJ

LENF SİSTEMİ VÜCUDUMUZUN TOKSİN ATIĞINI VÜCUTTAN UZAKLAŞTIRMA TEMİZLEME SİSTEMİ.

Damarlarımızdaki kanı pompalayan bir kalbimiz vardır fakat lenf damarlarına lenf sıvısını pompalayan bir kalp yoktur. Lenf sistemi kasların çalışmasıyla pompalanır.Eğer sistemsel bir arıza varsa Lenf Drenaj cihazıyla lenf sisteminizin çalışması sağlanmaktadır.

Lenf Drenaj

lenfatik masaj cihazı

Günümüzde kaslarımızın tümünü kullanma olanağımız olmadığında lenf sistemi tıkanır. Lenf drenaj cihazı lenf dolaşımını düzene koyar ve toksinlerin vücuttan atılımını sağlar böylece metabolizma gerçek hızına geri döner ve de zayıflamaya katkısı olur.

Lenf Drenaj

lenf terapi

Nasıl çalışır?

Vücudunuza parça parça , tıpkı bir uzay kostümü gibi giydirdiğimiz lenf drenaj cihazı, ayak ucundan başlayarak hafif hafif sıkıp bırakma şeklinde hissedeceğiniz bir masaj yapmaktadır.Giyilen tulum, ayak ucundan başlayarak yavaşça şişiyor , şiştikçe içerde vücudu sıkıştırıyor ve ardından bırakıp diz bölgesine geçiyor. Bu işlem üst bacak, karın ve kollarda da sırasıyla aynen işlem yapıyor ve yeniden başa alıyor.

Yaklaşık 30 dakika süren işlem sonucunda vücudun dolaşım sistemi düzenli çalıştığı için uygulama esnasında uyumanız gayet normaldir.

Lenf sisteminiz iyi çalışmazsa neler olur?

Lenf sisteminiz iyi çalışmazsa eğer lenfosit üretimi yavaşlar, lenfositler dolaşım sisteminde yeteri miktarda dolaşamadıkları için antijen dediğimiz canlılar insan vücudunda güçlenip, çoğalıp hastalıkların oluşmasını sağlarlar. Bağırsak sistemimiz yeteri miktarda gliserol , vitamin, mineral emilimi gerçekleştiremediği için bünyemiz zayıf düşer.

Aslında bütün hastalıkların temelinde bağışıklık sisteminin yetersiz oluşu vardır. Güçlü bir bağışıklık ise dolaşım sisteminin doğru ve düzgün bir şekilde çalışması ile olur. Hareket etmezseniz hastalık kaçınılmaz olur.

Spor hayatımızın bir parçası olmak zorunda, anatomimiz hareketi gerektiren bir tasarımla yaratılmıştır. Yaradılışın tersine olan yaşam şekli fizyolojimizin aksamasına sebep olmaktadır.Beraberinde bir çok hastalığı getirirken tedavi olsak bile kalıcı hasarlara sebep olur.Zamanından önce yaşalanır ve kalitesiz bir hayata sahip oluruz. Doktorlar günde en az 45 dakika yürüyüş yapmak gerektiğini her fırsatta söylemektedirler. Ama bana soracak olursanız sadece yürüyüş yeterli değildir. Yürüyüş sizin yalnızca bacaklarınızı çalıştırır. Oysa vücudun her kası belli oranda çalışmak mecburiyetinde dir. Bu sebeple yürüyüş rutininin yanıda her akşam ve sabah esneme hareketleri yapılarak kasların esnekliği ve dayanıklılığı arttırılırken lenfatik sistem de harekete geçirilerek toksin atımı gerçekleştirilir. Daha sağlıklı bir vücut için hareket şarttır. Bunu aklınızdan asla çıkartmayı

Daha güncel bilgiler için https://www.instagram.com/aishwabeauty/ adresinden bizi takip edebilirsiniz

 

İnstagram da biz https://www.instagram.com/aishwabeauty/ bizi takip edebilirsiniz

Sitemizde yapılan bu açıklamaların ticari ve ya reklamsal bir amacı yoktur. Genel anlamda sıkça karşılaştığımız sorular ve yaşanılan tecrübelerin paylaşılmasıdır. Kurum olarak hizmetlerimizi görmek isterseniz hizmetlerimiz sekmesine bakarak değerlendirebilirsiniz. Burada yayınlananlar sadece bilgilendirme amacı gütmektedir. Bu anlamda konularla ilgili yapılmış araştırmalar, hocalarımızın yazmış olduğu değerli makaleleri kaynak olarak değerlendirilerek tamamen bilgilendirme amacıyla site içeriklerimiz de kullandık. Bu anlamda amacımız sadece ve sadece ziyaretçilerimizi bilgilendirmektir.
Sizler için ayrıca sıkça sorulan sorulan bölümümüzü hizmete açtık.  Bu bölümde bize hizmetlerimiz hakkında en sık sorulan soruları ve yanıtları hizmetlerimizden inceleyebilirsiniz.

sıkça sorulan sorular

İçerikte verilen bilgilerle ilgili yalnış anlaşılma ve algılarla ilgili hiç bir sorumluluk tarafımızca kabul edilmeyecektir.  İçerikte geçen bilgileri ayrıca farklı kaynaklardan araştırıp  bilgi edinebilirsiniz.
Back To Top