skip to Main Content
+90 212 969 54 61 info@aishwabeauty.com
Kollajen Bakımı Ile Cilt Yenileme

Kollajen Bakımı ile Cilt Yenileme

Kollajen bakımı cilt için önemli

Kollajen bakımı size ne katar biliyor musunuz? Kaybettiklerinizi.

Kolajen Nedir?

Kolajen vücutta en yüksek miktarda bulunan proteindir. İnsan vücudundaki proteinlerin %30’unu oluşturur.

• En az 16 çeşit kollajen vardır ve vücuttaki kollojenin %80-90’ı tip 1, 2 ve 3 ten oluşur.

.Tip 1 kollajen fibriller, çelikten daha güçlüdür.

• Kaslarda, kemiklerde, ciltte, kan damarlarında, sindirim sisteminde ve tendonlarda; kısacası bağ dokularda ve ciltte bulunur.

.Kollajen kelimesi tutkal anlamına gelen “kolla”dan türetilmiştir.

• Kollajence zengin yeni hücreler, ölü deri hücrelerinin yerini alırken, cilde kuvvet ve esneklik sağlar.

• Eklem ve tendonlar yönünden baktığımızda vücudu bir arada tutan tutkal denilebilir.

• Yaşlandıkça vücudumuzdaki kollajen üretimi azalır. Kırışıklıklar, cilt sarkması ve yıpranmış veya zayıflamış kıkırdağa bağlı eklem ağrıları gibi yaşlanma belirtileri bu dejeneratif süreci göstermektedir.

. Tıbbi ürünlerdeki kollajen; insan, sığır, domuz ve koyun gibi kaynaklardan elde edilir.

• Yüksek karbonhidratlı beslenme, sigara ve fazla miktarda güneşe maruz kalma gibi diğer yaşam tarzı faktörler kolajen seviyelerini düşürmektedir.

• Kolajen üretimine zarar veren kontrol edilebilir faktörler arasında ;güneş ışığı, sigara ve yüksek şeker tüketimi bulunur.

Not: Kollajen, alfa zincirleri olarak bilinen üç polipeptit alt biriminin benzersiz bir üçlü sarmal konfigürasyonuna sahip, genetik açıdan farklı moleküllerden oluşan bir aileyi içerir.

Herzincirde yaklaşık bin amino asit bulunur.Bunlar; lisin,prolin ve hidroksiprolinden oluşan bir amin asit sekansı içerir.İnsan vücudundaki kollajenler güçlüdür ve esnektir.

KOLAJEN KULLANMANIN SAÇ ve CilT SAĞLIĞINA FAYDASI NEDİR?

• Yaşlandıkça kolajen üretimi azalır. Siz bu satırları okurken bile bu olay devam etmektedir! Bunu fiziksel olarak gözlemleyebilirsiniz: Sarkmış deri, daha çok kırışıklık ve daha az elastikiyet. Artmış kolajen seviyesi, cildinizin daha sıkı, daha pürüzsüz görünmesini sağlar ve cilt hücrelerinin normal olarak yenilenmesini ve onarılmasını sağlar.

 

Her şeyden önce bol bol su içmeye ve serbest radikallerle mücadelede bizi destekleyecek antioksidanları almaya önem vermeliyiz. Yaş 30 dan sonra kollajen bakımı ile cildimizi desteklemeliyiz.Cilt için en gerekli antioksidanlar, A-B-C-E vitaminleri, Lesitin, Omega 3 , çinko, selenyum, bakır ve glukozamin sulfat’tır. Bunları gıdalarla ve tablet şeklinde alarak vücudumuzun ihtiyacını karşılayabiliriz. Kollajen bakımı ve kremlerin faydası Kullandığımız kremlerde, A ve C vitaminlerinin bulunması çok yararlıdır. Kısa bir süre öncesine kadar cilde haricen sürülen vitaminlerin yararı olmadığı düşünülüyordu. Son zamanlarda bu görüş değişti. C vitamini ciltteki kollajeni koruyor. A vitaminli kremler ise kollajen oluşumunu destekliyor. Tıp ve estetiğin birlikte çalıştığı günümüzde, yıpranan cildi tekrar taze, diri ve genç görünümüne kavuşturmak için bir çok yöntem uygulanıyor.

Kollajen bakımı ve Kremlerin faydası

Kollajen bakımı ve kullandığımız kremlerde, A ve C vitaminlerinin bulunması çok yararlıdır. Aynı zamanda kollajen bakımı içeriklerinde bulunan sığır kollajeni cildin kollajen ihtiyacını da destekler, Kullanılan cilt maskeleri, serumları ve kremleri kollajen içeren karışımlardır.

 

 

İnstagram da biz https://www.instagram.com/aishwabeauty/ bizi takip edebilirsiniz

Sitemizde yapılan bu açıklamaların ticari ve ya reklamsal bir amacı yoktur. Genel anlamda sıkça karşılaştığımız sorular ve yaşanılan tecrübelerin paylaşılmasıdır. Kurum olarak hizmetlerimizi görmek isterseniz hizmetlerimiz sekmesine bakarak değerlendirebilirsiniz. Burada yayınlananlar sadece bilgilendirme amacı gütmektedir. Bu anlamda konularla ilgili yapılmış araştırmalar, hocalarımızın yazmış olduğu değerli makaleleri kaynak olarak değerlendirilerek tamamen bilgilendirme amacıyla site içeriklerimiz de kullandık. Bu anlamda amacımız sadece ve sadece ziyaretçilerimizi bilgilendirmektir.
Sizler için ayrıca sıkça sorulan sorulan bölümümüzü hizmete açtık.  Bu bölümde bize hizmetlerimiz hakkında en sık sorulan soruları ve yanıtları hizmetlerimizden inceleyebilirsiniz.

sıkça sorulan sorular

İçerikte verilen bilgilerle ilgili yalnış anlaşılma ve algılarla ilgili hiç bir sorumluluk tarafımızca kabul edilmeyecektir.  İçerikte geçen bilgileri ayrıca farklı kaynaklardan araştırıp  bilgi edinebilirsiniz.
Back To Top