skip to Main Content
+90 212 969 54 61 info@aishwabeauty.com
Erkek Yüz Bakımı Nasıl Uygulanır Ve Neden Önemlidir

Erkek Yüz Bakımı Nasıl Uygulanır ve Neden Önemlidir

Erkek Yüz Bakımı Neden Önemli

erkek yüz bakımı

erkek yüz bakımı

Erkek Yüz Bakımı: Kadınların yanında erkekler de artık dış görünüşlerine fazlasıyla önem veriyorlar ve bu nedenden dolayı daha sağlıklı bir cilt bakımı için Erkek Yüz Bakımı alanına dikkat çekmek istiyorum.

Yüz bakımı sadece kadınlar için değildir. Daha sağlıklı ve enerjik bir görünüm için erkekler de cilt bakımlarına özen gösteriyorlar. Erkek ve kadınların kullandığı ürünler temel de aynı olmasına rağmen erkeklerin cilt kalınlığı bayanlara oranla %30 daha kalın olduğu için ürünler de farklılık gösterir. Erkeklerde testesteron hormonu sebebiyle yağ üretimi bayanlara oranla daha fazla olduğundan ciltlerinde siyah nokta ve yağlanma çok fazla görülür. En az bayanlar kadar düzenli yüz bakımı ( cilt bakımı) yaptırmaları gerekir. Ciltlerine uygun temizleyicileri tespit edebilmek için cilt bakım uzmanlarından yararlanmaları gerekir. Ayda bir yaptıracakları düzenli yüz bakımı ile bayanlardan çok daha geç yaşlanma belirtileri gösterirler ki bu da büyük bir avantajdır.
Dikkat Edilmesi Gerekenler
*Tıraş sonrasında kullandıkları losyonlarda alkol olmamasına özen göstermelidirler.
*Cildi rahatlatmak için antioksidan özelliği yüksek, alkol içermeyen ürünleri tercih etmeleri bakım yapalım derken yıkım yapmalarını önler.
*Haftada 1- 2 defa peeling uygulamalıdırlar.Eski zamanların güzel alışkanlığı hamam sitili haftada bir gün kese yapmakta aynı işi görür.
*Cildinize uygun bakım kremlerini mutlaka düzenli olarak kullanın.
*Düzenli olarak ayda bir defa derinlemesine cilt bakımı yaptırın.
*Güneşten korunmaları gerekir: ciltleri kalın olabilir ama güneşin altında sere serpe dolaştıklarında hiç bir şey olmaz diye bir garanti yok, özellikle beyaz tenli erkeklerde.
*Düzenli spor yapmak: spor ;vücudun her bir hücresine yeterli miktarda oksijen girmesine yardımcı olur. Fazla yağları , toksinleri ve aşırı enerjiyi atmayı sağlar. Daha parlak, canlı ve genç bir cildiniz olur.
*Sigara kullanıyorsanız hemen bırakın. Hücresel zehirlendi vücut bir yere kadar tolere edebilir.
*Sizi strese sokan insanları  hayatınızdan çıkartın.Kimse vazgeçilmez değil.
*Gülümseyin….:))

Erkeklerin Günlük Bakım Rutini

Erkek yüz bakımı güzel bir sabahla başlar. Sabah uyandınız biraz şaftınız kaymış, kötü bir gece belki belkide iyi bir uyku, farketmez. Önce bir traş olun ev uygun bir traş losyonu sürün. Duşa girmeden önce bu meseleyi halletmek size pratiklik sağlar. Duşa girin,  şampuanı direkt saçınıza uygulamayın sakın önce elinize bir miktar alın ve biraz sulandırın, ondan sonra saça uygulayabilirsiniz. Böylece saçlarınız dökülmez. Güzelce temizlenin, hazır suyun altındasınız yüzünüzü cilt yapınıza uygun bir temizleyiciyle temizleyin ve peeling yapın. Dişlerinizi de fırçalayın. Oh misssss…

Güzel bir duş, mis gibi bir parfüm, şık ve temiz bir kıyafet işte erkek güne başlamaya hazır.

erkek cilt bakımı ve öz güvenli erkekler

Cilt; içten dışa doğru yenilenir.

Çoğu insanın bilmediği; genel sağlığımızın cilt sağlığı üzerindeki etkisi yani dermis dediğimiz canlı tabakanın, dıştaki deri tabakasından çok daha etkili olduğudur. Kırışıklık, kuruma gibi dışta görülen sorunlar bile dermisteki kolajen ve kan damarlarının bozulmasıyla ortaya çıkar. Çoğu topikal cilt ürünü sadece dış tabakayı etkiler ve dermise ulaşmazlar. Kollajen içeren topikal ürünler de böyledir. Işıltılı, genç bir cilt ve etkili bir erkek yüz bakımı için kollajenlere zarar veren 5 faktörden kaçınmak gerekir:

Zararlı Işınlar

Güneş ışığı kolajenlere en çok zarar veren faktördür ancak şaşırtıcı olan güneşten koruyucu kremlerin zannedildiği kadar etkili olmamasıdır. Bu kremler mor ötesi ışığa karşı korur ancak güneş ışığının %80’i kızıl ötesi ve görülür spektrumdadır. Kızıl ötesi ve görünür ışık tanecikleri epidermise

Bakımlı erkek olmak

nüfuz eder ve serbest radikalleri yaratarak kollajene zarar verirler. Kanserojen kimyasallar içermeyen güneşten koruyucu kremleri her zaman kullanın ancak zararlı ışınlara karşı koruyacak kıyafetleri ve güneş gözlüklerini kullanmayı da unutmayın.

Yemek, sağlıklı yaşam için sağlıklı yemek cildi korur

Cildinizi kıyafetlerle kapatmanın yanında yaşlanmaya karşı yapabileceğiniz en koruyucu şey cildi koruyan antioksidan içeriği yüksek olan gıdalar yemektir. Lahana, domates, ıspanak gibi yeşil yapraklı sebzeler, havuç ve biber gibi sarı – turuncu renkli sebzeler lutein ve zeaksantin gibi güçlü antioksidanlar içerirler.Tabiki bunlar tamamen doğal yetiştirilmiş olmalı.

Toksik Maddeler

Toksik kimyasalların oluşturduğu serbest radikaller, özellikle de sigara dumanından gelenler kolajene çok zarar verir, verir de araba egzozu vermez mi? Şehirde yaşıyorsanız bir çok toksik maddeye maruz kalırsınız. Toksinlerden tamamen kaçınmak mümkün olmasa da dikkatli olmaya çalışın. Her şekilde aktif veya pasif sigara içiciliğinden kaçının, mümkün olduğu kadar yolların sakin olduğu zamanlarda yola çıkın, yol kenarlarındaki kafe ve restoranlarda bulunmaktan kaçının ve her fırsatta dağlara yürüyüş yapmayacaksın gidin ( grup halinde tabiki)  filtrelenmiş su, organik gıdalar tüketin ve doğal temizlik ürünleri kullanın.

Görünüm herşeydir

 Şeker ve Nişasta

Nişastalı ve şekerli ürünlerde bulunan glikoz molekülleri kolajenlerle çapraz bağ yaparak birbirleri ile olan bağlarını zayıflattıkları için kopmalara sebep olur. Bunlar da size : yol , su , elektrik olarak değil kırışıklık olarak geri döner. Eğer çok karbonhidratlı, işlenmiş gıdaları yemeyi alışkanlık haline getirdiyseniz cildinizin yaşlanması ve kırışması neredeyse iki katı hızında olacaktır. Günümüzde kimse doğal yaşlanma sürecinde yaşlanmıyor. Işık hızında bir yaşlanma sürecine girmiş bulunuyoruz. Tüketim toplumları olarak hızlıca tükettiğimiz yeni ne varsa kendimizi de aynı şekilde tüketiyoruz. Biz canavarız.

 Stres

Ülke başkanlarının göreve geçmeden önceki ve sonraki fotoğrafları arasındaki gerçek zaman beş yıl olsa da gördüğümüz insan sanki beş yıl önceki değil de on beş yıl önceki insandır.Stres sizin ömrünüzü yer. Kronik stres hücre bölünmesini hızlandırır bu da hücrelerin daha hızlı ölmesine yol açar. Eğer kronik stres altındaysanız nefes egzersizlerini, meditasyonu veya sakinleştirici etkisi olduğu bilinen bitkisel çayları tüketin derim. Kimse süper man değil “dünya gel üstüme, el mi yaman bey mi yaman göstereyim” yok böyle bir güç. Stres denen giyotini yenmek için yardım almazsanız, kurtulsanız bile bir yerinizde araz kalır.

bakımlı erkek eşittir daha fazla öz güven

Aşırı Alkol Tüketimi

Sınırlı miktarda alkol tüketiminin kalp damar sağlığında faydaları olabilir; sitresi atmanıza yardım eder. Ancak aşırı alkol tüketiminin hızlı yaşlanmayla süper bir ilişkisi vardır. Alkolün kendisi cilt hücrelerini susuz bırakan, kolajen üretiminde önemli olan A vitamini seviyelerini düşüren ve vücudun toksinleri süzme yeteneğini azaltan bir toksik maddedir. Zaman zaman bir bardak şarap içebilirsiniz, ancak alkol tüketimini makul bir seviyede tutarsanız, cildiniz minnettar olacaktır. Ama bana soracak olursanız içmeyin derim.
Evet , erkeklerin dünyası farklı, güçlü görünen hassas varlıklar aslında, onlarında bakıma ve ilgiye ihtiyaçları var ama nasıl yapacaklarını bilmiyorlar. Öğrenmenin yaşı yok…..
Daha güncel bilgiler için https://www.instagram.com/aishwabeauty/ adresinden bizi takip edebilirsiniz

İnstagram da biz https://www.instagram.com/aishwabeauty/ bizi takip edebilirsiniz

Sitemizde yapılan bu açıklamaların ticari ve ya reklamsal bir amacı yoktur. Genel anlamda sıkça karşılaştığımız sorular ve yaşanılan tecrübelerin paylaşılmasıdır. Kurum olarak hizmetlerimizi görmek isterseniz hizmetlerimiz sekmesine bakarak değerlendirebilirsiniz. Burada yayınlananlar sadece bilgilendirme amacı gütmektedir. Bu anlamda konularla ilgili yapılmış araştırmalar, hocalarımızın yazmış olduğu değerli makaleleri kaynak olarak değerlendirilerek tamamen bilgilendirme amacıyla site içeriklerimiz de kullandık. Bu anlamda amacımız sadece ve sadece ziyaretçilerimizi bilgilendirmektir.
Sizler için ayrıca sıkça sorulan sorulan bölümümüzü hizmete açtık.  Bu bölümde bize hizmetlerimiz hakkında en sık sorulan soruları ve yanıtları hizmetlerimizden inceleyebilirsiniz.

sıkça sorulan sorular

İçerikte verilen bilgilerle ilgili yalnış anlaşılma ve algılarla ilgili hiç bir sorumluluk tarafımızca kabul edilmeyecektir.  İçerikte geçen bilgileri ayrıca farklı kaynaklardan araştırıp  bilgi edinebilirsiniz.
Back To Top