skip to Main Content
+90 212 969 54 61 info@aishwabeauty.com
Cilt Bakımı Ve Güzellik

Cilt Bakımı ve güzellik

Güzellik İyi Bir Cilt Bakımıyla Başlar

Yeni açmış bir gülün yumuşaklığı, bir ipeğin pürüzsüzlüğü gibi bir çocuğun yüzündeki en karakteristik özellik de parlayan bir cilttir. Kırkınıza ya da ellilerinize geldiğinizde kaç tane çizginizin ya da kırışıklığınızın olduğu önemli değildir, aslında bu Dünya’ya kusursuz bir tenle geldiniz. Öyleyse bu bebek yumuşaklığındaki cildin kırışık ve buruşuklarla dolmasının sorumlusu nedir ? Cilt bakımı….

Cilt Bakımı Konusunu Biraz açalım bu konuyu

Cevapların bir kısmı derinin kendi doğasında yatar. Cildimiz bizim için muazzam derecede çok iş yapar fakat biz onun için kendimizi pek yormayız. Aslında onu garanti altında görerek yanılırız. Erken yaşlanma ya da hızlı yaşlanma cildimize ihtiyaç duyduğu bakım ve özeni göstermekte düştüğümüz başarısızlığın sonucudur.

Cilt bakımı temel olarak arınma ve korunmadan ibarettir. Gözenekleri tıkalı bir cilde süreceğiniz en süper serum dahi işlemez.

Şöyle düşünün bir porsche’niz var ve saatte 350 km hız yapabilirsiniz ama trafik var, yollar tıkalı. Porsche’nin olmasının bir önemi var mı? Cildinizi de böyle düşünün süper bir serum ya da krem ama gözenekler dolu. İşe yaramaz.

KLASİK CİLT BAKIMI

Öncelikle klasik cilt bakımı dediğimiz olay tamamen derin temizlik ve cildin koruma faktörlerini güçlendirme üzerine kurulu. Bir uzman tarafından cilt tipinize ve cildin ihtiyacına uygun ürünlerle yaptığımız bu uygulama yaklaşık 1.5 saat sürer. Uzun sürmesinin sebebi ciltte bir tane bile siyah noktanın olmaması gerektiği aksi takdirde bir sonraki gün alınmamış siyah nokta küçük iltihaplı bir sivilceye dönüşür. Klasik cilt bakımı 28 günde bir yapılmalıdır. Hiç bakım yaptırmamış bir cilt dört ay boyunca düzenli bakım yaptırdığı takdirde cildinde herkesin fark edebileceği düzeyde bir canlılık ve pürüzsüzlük görür. Sırasıyla cilt tipine uygun bir ürünle yüzeysel temizleme , peeling ile ölü deri hücrelerinden arındırma, buhar, komedon dediğimiz siyah nokta temizliği, ardından tonik, cildin ihtiyacı olan bir serum, maske , göz kremi ile göz masajı, nemlendirici ile cilt masajı ve sıhhatler olsun :)) Bitti bukadar.

Klasik cilt bakımının cilde uygun çeşitleri bulunur.

Yağlı cilt, kuru cilt, karma dan kuruya dönük cilt, karma dan yağlıya dönük cilt, hassas cilt, kılcal damar sorunu olan cilt, akneli cilt,olgun cilt bakımları kendi içinde komplikedir.

 

 

ANTİ-AGİNG CİLT BAKIMI

Yüzümüzdeki deri, vücudun diğer yerlerine göre daha mı çabuk yaşlanır? Gerçekte öyle görünse de yüz cildini, en çok ‘yaşlandıran’ yaşlanma süreci değil cildimize davranış şeklimizdir.İki tip yaşlanma vardır; içeriden, dışarıdan. Bu ikisi arasındaki farkı anlamak için vücudunuzun güneş görmeyen yerine bakmanız yeterlidir( kalçanız gibi) Gerçek yaşlanma sürecinizi oradan anlayabilirsiniz. Kalçanız ile yüzünüz arasındaki fark onlarca yıl ise eğer yüz cildinizi oldukça hor kullanmışsınız demektir.Ve acil olarak zararın neresinden dönersem kardır deyip düzenli anti-aging bakımlar yaptırıp ve de evlerinizde özenle günlük bakımlarınıza dikkat ederseniz 6 ay gibi bir sürede cildinizin ciddi oranda toparlandığını göreceksiniz. Kendinizi uzman ellerimize bırakın ve size yardım etmemize izin verin.

Cildin yapısına ve ihtiyacına göre değişen anti-aging bakımlarımızın temel amacı; cildi daha genç ve sağlıklı gösteren kolojen ve elastin liflerin üretimini teşvik etmek ve dışarıdan kollojen ile elastin serumları ile deri altını desteklemektir.Sizi serbest radikallerin hasarlarından koruyarak cildinizin maksimum performansını arttırıyoruz.

cilt bakımı

OKSİJENLİ CİLT BAKIMI

Bir yerden bir yere yük taşımak için araç kulanmanız gerekir yoksa yeterli miktarda yükünüzü taşıyamaz ve yorulursunuz. Yükü taşıdığınız araç : kamyon, taksi vb. Bu araçlar hayatımızı kolaylaştırıp daha fazla işi daha kısa sürede yıpranmadan yapmamızı sağlıyor. Bunlarla biz yiyecek taşıyoruz, çöplerimizi atıyoruz ve bu araçlar benzin olmadan çalışmıyor değil mi?. Peki vücut hücrelerimizin araçları nelerdir? Ben söyliyeyim; kanımız, kanımızın yakıtı ise oksijendir.

Oksijen eksikliği hücrelere besinlerin taşınmasını, hücre içi atıkların atılmasını kısıtlar. Oksijenli cilt bakımı uygulamamız da bizler sigara ve çevresel faktörlerin ciltte oluşturduğu mat görüntüyü yok eder. Kanın ihtiyacı olan oksijen verildiğinde, kan harekete geçer istediğimiz vitamin ve mineralleri bu vasıta ile hücre içine taşıyıp hücre içi atıkların da ciltten temizlenmesi olayıdır aslında. İşlemden sonra cilt daha parlak ve berrak görünür.

 

AKNELİ CİLT BAKIMI

cilt bakımıcilt bakımı

Öncelikle aknenin sebebini öğrenmemiz gerekiyor çünkü akne olayı vücudun sos çığılığıdır. Akneli olan cilt bayan cildi ve eğer küçük gözeneklere sahipse, elmacık kemiğinden kulak hizasında boynuna doğru uzanıyorsa kadın doğum doktoruna yönlendiriyoruz . Çünkü sorun çözüme kavuşmadığı takdirde hiçbir bakım işe yaramaz.

Ve şuana kadar yaptığım tüm tahminlerin doğru çıkması üzerine diyebilirim ki muhtemel , büyük olasılıkla rahimde iltihabi bir durum mevcut ve eğer akneler yoğun ve morluk alanları genişse büyük yaralar söz konusu olabilir. Bu sebeple hemen bir kadın doğum doktoruna yönlendiriyoruz. dr. tedavisine başladığı anda bizlerde bakıma başlıyoruz dr. içeriden biz dışarıdan hasarı tamire başlıyoruz. Akneli bir ciltte düzenli bakım ve doğru ürün kullanımı sizi mutlu eder. 3 ay gibi bir süre sonra aynada güzel bir cilde bakıyor olursunuz.

Eğer akneli cilt aşırı yağlı bir cilt ise düzenli bakımlarla kontrol altına alıyoruz ve böyle ciltler ellili yaşlarına kadar ciltlerine düzenli bakmak mecburiyetindedirler. Ve eğer bakımlarına dikkat ederlerse kuru ciltli birinden çok daha şanslı olduklarını elli yaşında hiç kırışıklığı olmadığını gördüklerinde anlayacaklar. Eğer kişinin akneleri hormonel bir bozukluktan kaynaklanıyorsa yine sırasıyla kadın doğum doktoru, cilt doktoru ve biz koordineli bir şekilde sorunu çözüme kavuşturuyoruz. Akne olayı tamamen takım işi diyebilirim.

LEKELİ CİLT BAKIMI

cilt bakımıcilt bakımı

Lekeli cilt bakımı kış aylarında yapılması uygundur. Yazın böyle bir bakım kürü lekelerin derinleşmesine sebep olur. İl analiz önemlidir, ciltteki lekenin hangi sebeple oluştuğu, hikayesi bizim doğru bakımı yapabilmemize rehber olur. Güneş lekeleri lekenin yılına göre derinliği vardır ve ona göre senas ister, doğum lekeleri hormonel dengesizlik sebebiyle hamilelik esnasında oluşmuştur kurtulması en meşakkatli leke türüdür. Akne lekeleri üst derinin en alt katmanında iltihaplı aknenin verdiği hasar sonucu oluşmuştur düzenli anti-aging yoğunluklu beyazlatıcı krem+serum+maske ile ev bakımlarında düzen ve cildi dış hasarlardan koruyacak 50 faktör koruyucular ile bakımı yapılır.

Cildi temizlerken hafif bir cilt soyucu losyon kullanılır , diğer serum ve kremlerin , maskenin melanin hücresi içerisine nüfuz edip hücreyi eski sağlığına kavuşturmayı amaçlar. Çok derin lekeler de sonuç almak için uzun bakım zamanı gerekmektedir. Birden bire, kısa süre içinde sonuç görmek isteyenleri cilt doktoruna yönlendiriyoruz. Fakat şunu belirtmek isterim ki leke uzun vadede oluşan bir sorun ve en sağlıklı kurtulma yöntemi istikrarlı ve uzun vadede bir bakım.

Daha güncel bilgiler için https://www.instagram.com/aishwabeauty/ adresinden bizi takip edebilirsiniz.

 

 

İnstagram da biz https://www.instagram.com/aishwabeauty/ bizi takip edebilirsiniz

Sitemizde yapılan bu açıklamaların ticari ve ya reklamsal bir amacı yoktur. Genel anlamda sıkça karşılaştığımız sorular ve yaşanılan tecrübelerin paylaşılmasıdır. Kurum olarak hizmetlerimizi görmek isterseniz hizmetlerimiz sekmesine bakarak değerlendirebilirsiniz. Burada yayınlananlar sadece bilgilendirme amacı gütmektedir. Bu anlamda konularla ilgili yapılmış araştırmalar, hocalarımızın yazmış olduğu değerli makaleleri kaynak olarak değerlendirilerek tamamen bilgilendirme amacıyla site içeriklerimiz de kullandık. Bu anlamda amacımız sadece ve sadece ziyaretçilerimizi bilgilendirmektir.
Sizler için ayrıca sıkça sorulan sorulan bölümümüzü hizmete açtık.  Bu bölümde bize hizmetlerimiz hakkında en sık sorulan soruları ve yanıtları hizmetlerimizden inceleyebilirsiniz.

sıkça sorulan sorular

İçerikte verilen bilgilerle ilgili yalnış anlaşılma ve algılarla ilgili hiç bir sorumluluk tarafımızca kabul edilmeyecektir.  İçerikte geçen bilgileri ayrıca farklı kaynaklardan araştırıp  bilgi edinebilirsiniz.
Back To Top