skip to Main Content
+90 212 969 54 61 info@aishwabeauty.com
Cilt Sorunlarında çevresel Etkileri

Cilt sorunlarında çevresel etkileri

Merhaba Aishwa Beauty blog takipçileri herkese selamlar.

Bu gün yani 16.09.2018 Cilt bakımı nasıl yaptırabilirim; evet sakin pazar gününde, size güzelliğimizi tehdit eden Cilt bakımı ve Cilt sorunlarında çevresel etki kaynaklı sorunlardan bahsedeceğim.

Yaşlanmayı durduramasa nızda kesinlikle yavaşlatabilirsiniz.

Şimdiki zamanda, Cilt sorunlarında çevresel etki olarak karşı karşıya olduğumuz, manyetik yada toksik olarak adlandırdığımız kirlilik; artan bir şiddette cildimiz tehdit etmektedir. On yıl yada yirmi yıl yada daha eskiye işaret edecek olursak otuz yıl öncesine göre akıl almaz tehditlerle dolu bir çevrede yaşıyoruz.

Bunları kısaca özetleyecek olursak kirlilikler bir kaç başlıkta sıralanabilir. Doğal olmayan sun-i atıkların ( Ağır metaller) çevrede oluşturduğu kirlilik. Doğal ürünlerin tüketim sonrası atıklarının düşüncesizce gelişi güzel tahliye edilmemesiyle ilgili kirlilik. Baz istasyonlarının plansızca kurulmasından kaynaklı manyetik kirlilik. Çevresel çeşitli etkenlerle bağlı gürültü kirliliği. Bunların her biri belli oranda Cilt sorunlarında çevresel etki tanımının içinde belli oranda kendine yer bulmaktadır.

Yukarıda saydığım genel başlıkların altını sayısız alt konularla doldurmak mümkün. Düşünün her gün inanılmaz fiziki ve psikolojik etkilerin bombardımanı altındayız.

Cilt bakımı

Bir gün önce bir fırsat yakaladım ve İstanbul’un Garipçe köyü istikametinde bir ormanlık bölgede dağ yürüyüşü ve bölgedeki mükemmel düzenlenmiş  3. Boğaz Köprü manzaralı parkında 2 saat kadar süre geçirdim. İnanın o ormanın mis kokulu çevresinde yaptığım yürüyüş öylesine rahatlatıcı ve huzur vericiydi ki bu kısa süreç anlatılamaz ancak yaşanır. Tabi içinde yürüdüğümüz o doğal çevre inanılmazdı. Bununla birlikte toksik içermeyen toprak ve parka vardığımız da boğaz sularının 100 metre yukarıdaki bize sunduğu o manzara inanılmazdı. Bu kısa kaçamakta hem psikolojik olarak hemde cildimizin, ki altında var olmaya çalışan bedenimizin maruz kalmadığı saldırgan toksin sağanağından uzak olmak inanın gerçek bir mutluluktu.

Cilt sorunlarında çevresel etki ve kirliliğin güzelliğimize etkileri

Etkinin ağırlığını anlatabilmek için size bir bilgi sunmama izin verin. Dünya sağlık örgütünün açıkladığı verilere göre, gündelik “pestisit” etkisi sebebiyle her yıl çocuklarda ki sayıları bunların 16.9 milyon olarak tespit edilmiş IQ puanı kaybı yaşanıyor.  Ayrıca çocuklarla ilgili tespitin belirtildiği aynı kirlenme etkileri raporunda son beş yılda kirliliğin % 8 arttığı tespit edildiği de ifade edilmiştir.  Bütün bunların dışında bilinçsiz ilaç tüketimi reçeteli madde bağımlılığı ve benzeri sorunlar çevresel etkileri giderek dahada artırıyor.

Biz Aishwa beauty olarak tüm üyelerimize şunu özellikle tavsiye ediyoruz. Lütfen tavsiyemizi dikkate alınız. Güzellik içimizde başlar. Önce sağlıklı ve doğal besleneceğiz. Yediklerimize içtiklerimize çok özen göstereceğiz. Tükettiğimiz her şeyin doğrudan önce iç sistemimizi etkileyeceğini ve zincirleme etkilerle dış görünümümüzü berbat edeceğini unutmamalıyız.

En önemli varlığımız

Cilt bakımı nasıl yaptırabilirim; Hiç eskimesini istemediğimiz, doğumumuzdan ölümümüze kadar bizim tek ve vazgeçilmez kıyafetimiz olan cildimize gözümüz gibi bakmayı unutmamalıyız.

Zaman zaman kıyafetler alıyoruz ve onların bazılarına çok değer veriyoruz halbuki en kıymetli ve paha biçilmez kıyafetimiz olan cildimize “Cilt bakımı nasıl yaptırabilirim” daha fazla değer verip özen göstermeliyiz.

Cildimizi beslemeli koruyucu bakımlar yapmalı ve cildimiz den ihtiyacı olan hiç bir şeyi esirgememeliyiz.

Cildimize uygun bakımlar, yüz ve vücut maskeleri bakımları gibi bakımları mutlaka yaptırmalıyız. Ve her şeyden önemlisi cildimiz çok temiz tutmalıyız. “Cilt bakımı nasıl yaptırabilirim”

“Cilt bakımı nasıl yaptırabilirim; Mümkünse zaman zaman sauna ve hamam gibi farklı hizmetlerden de mutlaka yararlanmalıyız.

Herkese selam ve saygılar.

https://www.instagram.com/aishwabeauty/

İnstagram da biz https://www.instagram.com/aishwabeauty/ bizi takip edebilirsiniz

Sitemizde yapılan bu açıklamaların ticari ve ya reklamsal bir amacı yoktur. Genel anlamda sıkça karşılaştığımız sorular ve yaşanılan tecrübelerin paylaşılmasıdır. Kurum olarak hizmetlerimizi görmek isterseniz hizmetlerimiz sekmesine bakarak değerlendirebilirsiniz. Burada yayınlananlar sadece bilgilendirme amacı gütmektedir. Bu anlamda konularla ilgili yapılmış araştırmalar, hocalarımızın yazmış olduğu değerli makaleleri kaynak olarak değerlendirilerek tamamen bilgilendirme amacıyla site içeriklerimiz de kullandık. Bu anlamda amacımız sadece ve sadece ziyaretçilerimizi bilgilendirmektir.
Sizler için ayrıca sıkça sorulan sorulan bölümümüzü hizmete açtık.  Bu bölümde bize hizmetlerimiz hakkında en sık sorulan soruları ve yanıtları hizmetlerimizden inceleyebilirsiniz.

sıkça sorulan sorular

İçerikte verilen bilgilerle ilgili yalnış anlaşılma ve algılarla ilgili hiç bir sorumluluk tarafımızca kabul edilmeyecektir.  İçerikte geçen bilgileri ayrıca farklı kaynaklardan araştırıp  bilgi edinebilirsiniz.
Back To Top